Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem szabad belenézni a hegesztőbe, munka közben?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mindig mondta apám, hogy ne nézzek bele, mert megvakulok. Vagy csak szimplán ne nézzek bele. De ezt arra értik, hogy konkrétan ne is nézzünk rá, amikor hegeszt. De miért ne? Csak akkor lenne baj, ha nagyon közelről nézzük, nem? Addig miért nem lehet nézni?

Trollok kíméljenek, lány vagyok és nem igazán értek ehhez.



2021. jún. 1. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A túl erős fénytől begyullad a szemed.
2021. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, annyit még hozzáteszek, hogy egy fehérre festett falról visszaverődő ívfénytől is begyulladhat a szemed. A közvetlen belenézés pedig súlyos szemkárosodással járhat.
2021. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Á, értem így már van értelme. Köszi :D
2021. jún. 1. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem is maga a fényessége miatt, mert azt még úgy ahogy ki lehet bírni. Pont hogy ez a veszélyes benne, mert ugyan látható fényként nem érzékeled, de oncsa az UV sugárzást, amitől konkrétan megsül a retinád.
2021. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még ruha nélkül hegeszteni se szabad, mert párszor 50 60 percet hegesztettem rovidújjúba (annyi időt kaphattam kb. az UV-t) és úgy leégtem, mintha napoztam volna nyáron délbe a tűző napon. Ez szerintem eléggé megmagyarázza :D
2021. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!