Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ? Hol tudom igényelni a...

? Hol tudom igényelni a védettségi igazolványt vagy az ellenanyag tesztet?

Figyelt kérdés
Ha pozitív lett a pcr tesztem, akkor van ellenanyagom is, ami pedig védettségi igazolványt ad, igaz
2021. jún. 6. 05:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A pozitív pcr teszt is ad kártyát, nem kell hozzá ellenanyag teszt.

Mikor voltál pozitív?

2021. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐

Ha az EESZT-ben nyilván van tartva a pozitív teszt, és kellő idő telt el, akkor automatikusan kell(ett) védettségi igazolványt küldeniük. (Ha van utána szintén bejegyzett negatív teszt is, akkor a negatív tesztet követő 8 napon belül küldik a védettségi igazolványt. Ha a bejegyzett pozitív teszt után nincs bejegyzett negatív teszt, akkor a pozitív tesztet követő 10. napot tekintik a felgyógyulás napjának, és az azt követő 8 napon belül küldik az igazolványt.)


Ha az érintettről az EESZT-ben nem tartanak nyilván pozitív eredményű koronavírus kimutatására szolgáló antigén gyorsteszt vagy molekuláris biológiai vizsgálati eredményt, akkor az érintett az egészségügyi szakmai szabályoknak megfelelő, Magyarországon működő egészségügyi szolgáltató által laboratóriumban elvégzett, pozitív eredményű vizsgálattal igazolhatja, hogy szervezetében a koronavírus elleni ellenanyag jelen van. A vizsgálatot megelőzően az érintettnek a Magyarországon működő egészségügyi szolgáltatót tájékoztatnia kell arról, hogy a koronavírus elleni ellenanyag kimutatására szolgáló laboratóriumi vizsgálatot a védettségi igazolvány kiállítása céljából kéri.


Ha jogosult vagy, de nem kaptál védettségi igazolványt, akkor

a) elektronikus úton a fővárosi és megyei kormányhivatal által rendszeresített elektronikus űrlapon, vagy

b) bármely kormányablakban személyesen igényelheted.

└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

↑ Ezeket a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet tartalmazza.


(EESZT: Elektronikus Egészségügyi Szolgáltató Tér.

Magad is megnézheted. A belépéshez

• vagy előzetes ügyfélkapu regisztráció,

• vagy chipet tartalmazó elektronikus személyazonosító igazolvány kell, megfelelő terminállal és telepített eSzemélyi Klienssel,

• vagy előzetes telefonos regisztráció szükséges és azon megfelelő alkalmazás.)

2021. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Május 28-án lett pozitív pcr tesztem, azóta itthon vagyok karanténban.
2021. jún. 6. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor várd meg, amíg letelik a 10 nap karantén. Utána gyógyultnak nyilvánítanak (90%-ban nem kell hozzá negatív teszt) és 8 napon belül küldik a kártyát.

Az ellenanyagos vizsgálattal nem lenne gyorsabb.

2021. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszban ott van a jogszabályi rendelkezés ismertetése. A május 28-i pozitív tesztet követő 10. nap holnap lesz. És utána 8 napon belül - ami lehet 8 nap is - küldik az igazolványt.
2021. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!