Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az a szó, hogy 'máma' nagyon...

Az a szó, hogy 'máma' nagyon parasztos?

Figyelt kérdés
Csak mert egy csomó embert azt mondja nagyon parasztos, de egy csomó ember meg használja :D
2010. aug. 25. 19:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
És az avval? Attól a falra mászok...
2010. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

IlyeNt, PÓsta, kŐrzet, EZ miatt


Engem ezek idegesítenek rohadtul.

2010. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
fúú az avvalt én is utálom :S a csaj meg aki leparasztozott állandóan avvalozik (meg más parasztos szavakat is mond xD)...
2010. aug. 26. 09:36
 14/16 anonim ***** válasza:

"Alszik a széken a kabát, szunnyadozik a szakadás, MÁMA már nem hasad tovább..."

Hát ha J.A.-nak elég jó volt...

2010. aug. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

:D:D

Kicsit szomorkás a hangulatom máma...

2010. aug. 26. 19:14
 16/16 anonim válasza:
Nem parasztos. Régen az emberek a "máma" szót használták, vidéken is, Budapesten is, Erdélyben, Vajdaságban, mai határainkon túl is. Aki ezért rászól a szüleire, helytelenül teszi. Anno én is rászóltam Édesanyámra, a 3. alkalommal keményen (és jogosan) kioktatott arról, hogy az egész életében így használt szó nem a saját találmánya, ne akarjam átnevelni, mert nem ez a dolgom, helyette idézzem fel magamban újból József Attila: Altató című versét. Ezt tudom javasolni mindenkinek, aki szerint a "máma" szó parasztos, vagy helytelen. Ha a legnagyobb költőink használták, bele szőtték verseikbe, akkor inkább megőriznünk kéne ezeket a szép, régi szavakat, nem elítélni.
2011. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!