Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha találok egy lakatlan...

Ha találok egy lakatlan szigetet , ami nincs rajta a térképen, jogilag nyilváníthatom az enyémnek és alapíthatok rajta közösséget ?

Figyelt kérdés
Csak egy kis fantáziálás.

2021. jún. 26. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így kevés. Ha a Dunán, a Margit sziget alatt kialakul egy kis sziget, az attól még Magyarország része.
2021. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az óceánon , tengeren , felfedezetlen területén. Teszem azt a csendes óceánon ahol se nem lakik senki se a térképen sem az interneten sem könyvben nincs róla informacio
2021. jún. 26. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem, előbb utóbb valamelyik állam igényt tartana rá. Meg amúgy se lehetne a tiéd, hanem nemzetközi lenne, és az ensz döntene a sorsáról.
2021. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nincs olyan hogy senki földje én úgy tudom. Venned kell egyet.
2021. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha vennél is szigetet, azok a törvények vonatkoznának a kis közösségedre, amelyik országhoz tartozna, és a törvényeik ugyanúgy vonatkoznának rátok is.
2021. jún. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hörpintős válasza:

Rossz hírem van a számodra.

Már nincs olyan, hogy nincs rajta a térképen, mert a lepergő műholdszemét korában már mindent feltérképeztek ami nagyobb egy ping-pong labdánál.

A multkor én is néztem a Robinson Cruso szigetet, de nem is kis falu van rajta és egy idegenforgalmi központ.

Ugyanígy nem sok esélyed van arra, hogy lakatlan legyen.

Manapság inkább arra van esély, hogyha gazdag vagy, akkor az adott ország vezetőivel leülj, és szép pénzekért lemondanak a használat jogáról úgy 100 évre. De tudod egy Isten háta mögötti helyre amúgy sem olcsó dolog csak úgy kijárogatni. A Bahamák közelében vannak kis, apró szigetek, ahova van aki kiköltözik, de ott a trópusokon meg olyan viharok szoktak lenni, hogy mindent lesöpörnek ami csak a sziget felszínén van, mint egy borotva. Az ilyen viharok után csak a csupasz-lelakott sziget marad.

Tavalyelőtt is ezért hagyták el sokan a kajmán szigeteket is.

A nagy nyomor miatt egyszerűen nincs esély arra, hogy megélj ott, mert az ilyen viharok után teljesen összeomlik a helyi gazdaság.

Nincs semmi. Nem tudsz venni semmit, mert nincs semmiféle építőanyag. Nem tudod felújítani a házad mert csak a helye marad.

Aki túlél egy ilyen vihart az is csak úgy tudja túlélni, hogy elbújik a saját maga épített bunker pincéjébe és végigborozza részegen azt a 2 hetet. Így tett például a Virgin airlines tulaja is, Sir Richard Brenson, aki a Virgin szigeteken lakik. Ő nem költözik el, mert neki van miből újra építkezni.

2021. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is venned kellene. Vannak is eladó szigetek:


[link]

2021. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak lakatlan szigetek, de van tulajdonosuk. Ha más nem, az az állam, ahova tartoznak.

Attól még nem teljesen veszett az ügy, lehet szigetet venni, mint bármely más telket. Csak vigyázni kell, meg kell nézni a művelési ágat például, és hogy az mivel jár. Valamint vannak olyan országok, ahol csak állampolgár vehet földet.

Közösséget alapíthatsz rajta, de be kell tartanod a helyi törvényeket.

2021. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!