Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon gáz, hogy...

Szerintetek nagyon gáz, hogy aki tudja szégyen nélkül kihasználja a jóindulatomat?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Szeretek sminkelni pár órára is jártam, a munka helyemen volt 1 nő aki megkért párszor, hogy sminkeljem ki a lányát meg őt ez már nagyon sokszor előfordult (lagziba, szülinapra, ballagásra, fotózásra) oké hogy jóban vagyunk és amúgyis kedvezményesen sminkelném de őked eddig mindíg INGYEN sminkeltem sose kérdezte meg hogy mennyi lesz és még egy csokit sem kaptam tőle sosem.. ami már kezd zavarni, mivel én is pénzért veszem a termékeket amik igen drágák :( + az is előfordul, hogy a munkahelyemen a szabadnapomon néha bekell menjek mert ha valakinek van dolga mindíg engem hív és azért sem kapok soha sem semmit.. pedig szerintem már meg érdemelném.. ( ha esetleg látsz helyesírási hibát bocsi)

2021. jún. 27. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Ha tényleg jóindulatból csinálnád nem kernel érte semmit. Főleg ha jóban vagy azzal a munkatárssal.
2021. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, hogy legközelebb nemet mondasz az ingyen sminkelésre, és hozzá teszed, hogy drága az xy alapozó (vagy bármi) kifogyott, nincs rá anyagi kereted újat venni.


Az a helyzet, ilyenekbe nem gondolnak bele az emberek.

Én a melóhelyemen mindenkinek tea füvet osztogattam, ha kértek, mivel a benti tea, amit kaptunk elég vacak volt. Viszont, ha minőségi teafüvet lógathattunk bele, akkor ihatóbb. Sőt gyógytermékeket is osztogattam a saját pénzemből vettet, amit magamnak vettem eredetileg. És büszke voltam rá, hogy én gyógyítom a gyógyítókat. (idős otthonban ápolónő voltam, és a kolleganőimnek, munka társaimnak segítettem, ha betegek voltak, mivel az ottani gyógyszereket nem használhattuk, mert darabra elszámoltatták.)

A főnök asszony csak sárkányfű árusnak hívott viccesen.


DE, ha hagyod, sosem mondasz nemet, akkor sem, ha mint írtad, ez zavar, ki is fognak használni, épp amiatt, mert nekik ez fel sem tűnik, nekik, ez nem kihasználás. Bár eszükbe sem jut valamivel viszonozni - legalább egy csokival, vagy hogy mondjuk hoznak egy capuccinot, vagy ilyesmi.

Legalább megköszönik? Mert ha az sem, akkor hagyd.

2021. jún. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1. Épp ezaz h azért nem vettem el pénzt sem a +munkám miatt.:) csak már annyiszor voltam meg segitettem csináltam nekik mindent, hogy egy kis csoki igazán jól esett volna nekek is ami pár ft. Csak gesztusból..:)
2021. jún. 28. 06:01
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Az a baj, hogy szégyellek nemet mondani.. kedvelem az illetőt mert nagyon jó fej, csak minthogy egymást hívnák be inkább engem hivnak pedig én amúgyis egy másik pozíción vagyok és az ők munkájukat is betanultam ezáltal, és ők még be sem tudnak jönni helyettem mivel nem értik az en munkámat..:/ Megköszönni meg szokták..:) pl most szombaton is készitettem nekik sminket ami amúgy 4-5000ft lenne /fő jó minőségű sminkekkel és már kb a 20.ik alkalom után már igazán jól esett volna csak jó indulatból egy hülye csoki..
2021. jún. 28. 06:08
 5/12 A kérdező kommentje:
2.igen amúgy nem tűnik fel nekik mert nem rossz emberek.. csak gondolják, hogy így jól járnak
2021. jún. 28. 06:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell.megszabnod a határaidat mielőtt anyagilag meg lelkileg tönkremész.
2021. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
100%
A csokoládé nem pótolja azt a nagy munkát és pénzt amit beledobsz a dologba. A nőket egy csokival meg lehet venni? Ingyen ne dolgozz helyettük. A törvény is bünteti ha nem fizetik meg a bérét a dolgozónak, az jár!! Én is ilyen vagyok vagy voltam, nem igazán tudtam sosem nemet mondani, a sok patkány meg megszagolja az ilyet és le nem akadnak az emberről amíg ki nem dobod őket. A fizetésed ki kapja meg, csak nem azok akik helyet dolgozol?
2021. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7 igazad van tudom. Es velem van a baj mert hagyom ez eggyertelmu mert nemtudok nemet mondani mert felek h rossznak gondolnanak. Pl tegnap dolgoztam este 10ig reggel 7kor mentem egyik helyett delig
2021. jún. 29. 11:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lehet megvenni egy csokival de nekem az is jól esett volna csak a jószándék miatt..
2021. jún. 29. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol már bevezetted hogy ki lehet használni ott abból a szerepből nehéz kijönni.

Fogd fel gyakorlásnak mert az életben még sokszor lesz rá szükség hogy a saját érdekedben nemet mondj.

Egyszer egyszer lehet önzetlenül segíteni barátnak. De ez már rendszeres kihasználás amit veled csinálnak. Neked is van életed, mondd meg hogy nem érsz rá és amúgy ilyet már csak pénzért vállalsz mert benne van az időd meg az anyagköltség. Ha nem tetszik, így jártak. Fogadd el hogy nem tudsz mindenkinek megfelelni. Az ilyenféle kihasználós pszichopaták csak érdekből barátkoznak veled. Sose fogják belátni hogy ez egy adok-kapok viszony, ők csak kapni akarnak.

2021. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!