Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pipás Pista mennyire érezhető...

Pipás Pista mennyire érezhető jogosnak amiket tett?

Figyelt kérdés
Szóval Pipás Pista az átokházi hóhér akasztásai szerintetek jogosak voltak? Hogy a részeges aggreszív férjeket eltette lábalól?
2021. jún. 27. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Más idők, más erkölcsök. Jogilag a dolog viszonylag sima-liba, de ott és akkor hogyan élték meg az adott asszonyok a helyzeteiket, hát én ebben én nem tudnék igazságot tenni. A tanyasiak ma is sokszor fura népség. Sőt, már a falusiak és a tanyasiak mentalitása között is nagy különbség van.

Mondok egy picikét hasonló esetet: a rokonságunkban egy falusi ifjú hölgy férhez ment kb. 50 évvel ezelőtt, a férje hamar alkoholista állat lett, verte is az asszonyt, ahogy az generációk százai óta szokás. A hölgy viszonyt kezdett egy másik úrral (aki egyébknét mindenben magasabb szinten állt az alkoholistánál), később elvált és azóta is az új úrral él boldog házasságban. A faluban pár öreg szerint akkor is büdös qurva, akinek kutya kötelessége lett volna kitartani a "hites ura mellett". 100 éve Pista nénénk megoldást tudott volna ajánlani ilyesmi esetekre is :)

2021. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos volt, sok erőszakos, iszákos és agresszív ember volt, aki verte a feleségét, miközben az a háztartást vezette és nem ezt érdemelte volna. Akkoriban az asszonynak hallgass volt a neve, ilyesmivel a rendőrségen nem foglalkoztak, hogy családon belüli erőszak. Ha valaki megölte a feleségét, annak sem lett következménye sok esetben, szinte a férfi tulajdona volt a nő. A válás akkoriban nem volt opció, mert nem lett volna hova mennie a nőknek és szájára vette volna őket a falu is. Szerintem Pipás Pista igazságosabban tette a gyilkosságokat, mint pl Rózsa Sándor. Nyilván manapság már más idők vannak, az önbíráskodás már nem elfogadott, pedig volt már olyan, hogy a börtönből frissen szabadult férj rögtön ájulásig verte a feleségét stb.
2023. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!