Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha július 1 előtt rendeltem...

Ha július 1 előtt rendeltem csomagot Aliexpressről, és nagy valószínűséggel nem érkezik meg csak július 1 után, arra is fizetnem kell áfát?

Figyelt kérdés
Valamint, hogy néz ki a fizetés? Több csomagot rendeltem (17 darabot összesen), nem tudom hogy egybe küldik vagy külön-külön. Pár száz forintos dekor cuccok, mindre külön kell fizetnem majd a 400 forintot? A postán kell majd fizetni, vagy elektronikus úton? Előre is köszönöm a válaszokat, remélem pár kérdés tisztázódik majd bennem

2021. jún. 29. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, mivel a július 1 után országba beérkezett küldeményekre vonatkozik.


Amennyiben olyan oldalról rendeltél, ami piactér jellegű és nem webáruház, valamint a rendelés külön eladókhoz futott be, külön feldolgozás időkkel, külön feladási dátumokkal, különböző nyomkövetési számokkal, akkor biztosra vehető, hogy az mind külön-külön csomagot jelent, és mindegyikre vonatkozik az áfa+eljárási díj.

Az alapvető tudnivalók és tájékoztató videó itt van:

[link]

2021. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyesevel nem lesz occsso
2021. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de várj, még van csavar, 400ft akkor ha online fizeted de mivel ez a magyar posta, nekem pl se e-mail-t, se sms-t nem küldtek hogy ezt megtegyem így lehúzhatnak MÉG 400ft-ot utánvét néven és így lesz a 400 forintos termékből 1300.
2021. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: megadtad rendeléskor az e-mail címed és telefonszámod? Ha olyan oldalról rendelsz, ahol ez nem kötelező adat, vagy nem derül ki a rendelés leadása során hogy ez esetleg megjelenik, akkor az egyéb megjegyzés rovatba, vagy más híján a normál szállítási adatokhoz (pl. neved után) célszerű beszúrni. Senki nem fogja ellenőrizni, hogy miket írsz be, de mivel ezeket nyomják rá a címkére, a címkét meg a csomagra, a posta/vám is ezt fogja látni.
2021. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#persze, aliexpresses csomag, meg is néztem pár korábbi csomagot azokon mind rajta volt az e-mail+telószám szóval erős a gyanúm hogy ezen is rajta lesz, bár ne legyen igazam.
2021. júl. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!