Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy holnap a...

Tegyük fel hogy holnap a középkorban találod magad a Margitszigeten és református vagy. Ha megkérdik hogy meg vagy e térve akkor mit mondasz? Ez csak fikció, hogy ha volna időutazás és odakerülnél.

Figyelt kérdés
Én azt hazudnám hogy természetesen keresztény katolikus vagyok mert nem akarnék a kínzó kamrába kerülni, kolostor börtönébe vagy élve elégni. Inkább imádkoznék hogy adjon Isten erőt hogy tudjam megjátszani a katolikust meg hogy minél hamarabb tegyen vissza a jelenbe ahol nem kell szerepet játszak

2021. jún. 30. 00:04
A kérdező szavazást indított:
Megmondanád hogy keresztény katolikus vagy
Elmondanád hogy református vagy más vallású vagy és vállalnád a kovetkezményeit
Azt mondanád hogy pogány vagy és akkor automatikusan megkeresztelnének.
Nem tudom.
12 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Én katolikusnak vallanám magam. Ha valamit rosszul csinálnék azt mondanám hogy nem sokat jártam templomba és nem vagyok hozzászokva. Nem merném elmondani hogy református vagyok mert akkor kinyitnak vagy megölnek és esélyem se volna visszakerülni a jelenbe. Kíváncsi vagyok mi a véleményetek ha volna időutazás és ez tényleg megtörténne.
2021. jún. 30. 00:07
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ha a középkorban találnám magam, valószínűleg egy szót nem értenék abból, amit nekem mondanak.

Valószínűleg mindegy is lenne, mert a kinézetem, ruházatom alapján így is, úgy is rossz végem lenne.

2021. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a válaszadás. Adott helyzetben kellene lennem.
2021. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A ruha nem számít mert akkor olyan buták voltak az emberek hogy ha a Margitszigeten lennél és azt mondanád hogy Beregszászból jöttél vagy más jó messzi helyet ahol olyan ruhát hordanak és úgy néznek ki akkor azt is elhinnék.

De azt nem értenek meg hogy hogyan lehetsz nem katolikus mert akkor azon és az ortodoxoknál kívül más vallású Nem Volt.

Ártatlan macskákat is élve megégettek mert a Satant látták bennük nemhogy a protestánsok az akik mást vallottak és csináltak meg hittek mint ahogy az akkori egyház tanította és elvárta. Ha egy miséről kimaradtál vagy egyszer nem gyontál vagy ha nem vetettél keresztet akkor ha ki tudtad beszélni magad hogy elfelejtetted akkor jó esetben megbüntettek, rossz esetben eretneknek hittek vagy megszállottnak és akkor ördögöt űztek vagy megégettek. A protestánsok akkor mertek felbukkanni mikor lazult egy kicsit az a szigor, az a sötét középkor mert másként nem lennék és sokan nem írnának ide.

Nem tudom hogy van e időutazás de elhiszem hogy van több dimenzió és az Istennél nincs lehetetlen.

2021. jún. 30. 10:14
 5/5 anonim válasza:
Katolikusnak kéne hazudnak magam vagy ha már lehet akkor ortodoxnakm. Azért imádkoznék folyamatosan hogy visszakeruljek.a jelenbe.
2021. júl. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!