Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » H4 35w/35 Izzo birja a 16v...

H4 35w/35 Izzo birja a 16v Névleges feszültésget?

Figyelt kérdés
Szép napot. Pedelec kerékpárral járok dolgozni, És vettem egy motor kerékpár lámpát konzollal előre, mert amit a kerékpárhoz adnak egyszerűen nem lehet vele látni. egy 16v 10ah akkupakkom van a világításhoz hátsó lámpában sose ég ki hónapokig bírják. De az bajonettzáras égő ami hátul van az 12v 5w. Valakinek van egy ötlete? Van 36v konverterem ami 12v alakítja a feszültséget de azt nem akarom használni mert a motor akkumulátorból enne ami 36v 14ah.
2021. jún. 30. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Kizart. A tobb mint 30%-os feszultsegnovekedes ~75%-os teljesitmenynovekedest okoz (nyilvan azonos ellenallas mellett, de hat az ugye adott), kb. 1 percig vilagitana ugyan szep fenyesen, de aztan kakukk.
2021. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 16V tényleg sok, de az izzó sem 12V-os..

Az autók izzója irva vagyon, 12V 55/60W.

De mégis, az autóban lévő feszültség menet közben 14,4V átlagosan.

Na, az izzókat, erre méretezik.

És a motorkerékpár lámpa izzója is hasonló logika mentén készül.

És szerintem, ha a 16V akkupakkra ráakasztja, nem lesz ott 16V, hanem kevesebb, még az is lehet, hogy éppen jó > 14,4V.

És ugye a "motor" izzó sem ég ki tőle.

2021. jún. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg el kéne birnia akkor?
2021. jún. 30. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, és ha világítás közben rámérsz az akkura, akkor nem lesz az 16V.
2021. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell mernem mert amikor megy a vilagitas mutatja mennyi a feszultseg. Bele kotottem a vilagas kapcsolba egy feszultseg merot amikor be kapcsolom a vilagitast ki mutatja mennyi feszultseg van benne. Koszonom a segitseget
2021. jún. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!