Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az oktatóm át akar verni? (Tö...

Az oktatóm át akar verni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Most tartok a 26-ik óránál a vezetésben és én úgy érzem hogy egész jól megy. Viszont az oktatóm rám akar sózni még egy részletet a kötelezőn kívül, hogy menjek még vezetni. Nem tudom, hogy ez egyáltalán mennyire lenne legális, plusz nem is tudnék kifizetni annyi pénzt, másrészt pedig magamat ismerve sikerülne a következő két alkalommal a vizsga (mert még ugye annyi van a kotelezobol hátra)

Ti mit csinálnátok a helyembe, vagy esetleg volt már valaki hasonló helyzetben?

Válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 1. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy az oktató tudja megítélni a képességeidet.

Hogy aztán túloz-e (mármint abban, hogy kell még óra), azt nem lehet innen megítélni.

Abban biztos vagyok, hogy vezetni akaró van elég és nem azért csinálja, mert nem volna munkája.

2021. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha én akkora profi lennék mint te, simán megmondanám az oktatónak, hogy ne okoskodjon, megyünk vizsgára, pont.

Nehogy már a szódás vigye a lovát!

2021. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kötelezőn felül bármennyi pluszórát vehetsz, ebben semmi illegális nincs. Ha nem akarsz, nem mész, ha ennyire biztos vagy a dolgodban. Csak éppen ezt írod: "úgy érzem hogy egész jól megy" - igen, vizsgadrukk nélkül, és ha az oktató javasolja a pluszórát, akkor gondold át, hogy az utolsó órákig meddig jutottál el. Voltak még hibák? Minden ment egyedül, nem kellett semmire figyelmeztetni, emlékeztetni, gördülékenyen lementek az órák az oktató utasításának megfelelően? Ha szerinted a tudásod biztos, és nincs mibe belekötni, akkor menj vizsgázni. Mondjuk ha 1-1 plusz órára nincs pénzed, mit fogsz csinálni, ha megbuksz? Jóval drágább egy újabb vizsga.
2021. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézd meg a vezetési kartonodban, hogy megvan-e már az 580 levezetett kilométer, mert az szokott problémás lenni. Lehet azért mondta, mert még hogy ezt elérd több óra kell. Amíg nincs meg az 580 km, addig nem lehet vizsgázni!
2021. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4/3-eléggé biztos vagyok a tudásomban, szimplán nem ennyi összeggel számoltam az elején. Egy két alkalom beleferne még gyakorlásra de több már nem.
2021. júl. 1. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt éreztem, hogy "egész jól megy", nem akartam plusz órákat venni, aztán most már az ötödik vizsgára készülök...


A vizsgán minden szarba belekötnek, de tényleg, MINDENBE. Szerintem nem lehúzni akar az oktatód, csak tudja, mi az, ami miatt meghúznak, annak ellenére, hogy te nem gondolod azt akkora problémának, mivel a jogsival rendelkezők jó részénél is rendszeresen előfordul (pl. kanyarodó sávban index elmarad, egyirányú utcából balra kanyarodásnál bal szélre húzódni, stb.).

2021. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat🤗
2021. júl. 1. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem NAGYON jól ment, ő mondta, úgyhogy lepapíroztuk hogy 2-vel kevesebb órát vezetek. Így olcsóbban jöttem ki, és elsőre át is mentem. Az oktatóm tehát reálisan mérte fel a képességeimet. Ha kevésbé lettem volna ügyes, akkor biztos nem mondja, hogy vezessek kevesebbet, hanem inkább plusz órákat javasolt volna...
2021. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elbuktam az első vizsgát de valójában mondvacsinált hiba volt. Mondta az oktatóm h vennem kéne plusz órákat. Mondtam oké akkor még kettő kell. Mondta h legalább 10 kéne. Mondom elég lesz az a kettő. Aztán átmentem úgy hogy volt pár hibám. De rendes volt a vizsgabiztos. Szóval ha nem kell akkor nem kell.
2021. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szerintem azért egy oktató jobban megtudja ítélni, hogy szükséges-e még óra vagy nem. Ő ismer minden vizsga útvonalat, ő tudja melyiknél mi a buktató. Egy oktatónak szerinted hány tanulója van? Nem hinném, hogy lehúzni akar.
2021. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!