Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tud csinálni egy mozgáskor...

Mit tud csinálni egy mozgáskorlátozott,gyakorlatilag házhoz kötött ember?

Figyelt kérdés

2021. júl. 2. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Most hobbira vagy munkahelyre gondolsz?
2021. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hülye kérdés volt.

Nekem kéne kitalálnom

2021. júl. 2. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Érintett vagy? Magadról szól a kérdés? Jobb kiírni, mert vannak olyan agyhalottak, akik hajlamosak viccesre venni, sértőre az ilyen kérdést.

Nem könnyű, főleg egyedül. A korlátozottság mértékétől is függ.

Ha ágyhoz, gépekhez kötött beteg valaki, akkor teljesen kiszolgáltatott.

Amennyiben valamilyen mértékben el tudja látni magát, akkor picit könnyebb, de csak picit. Lehet kérni segítséget önkormányzatoktól, szociális gondozóktól, alapítványoktól a napi rutinhoz, tisztálkodásban segítséghez, sebközözéshez, pelenkacseréhez.

Vannak egészségügyi manikűr, pedikűr igénybevételi lehetőség is.

Ezek között sok ingyenes, másokért fizetni kell.

2021. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érintettként úgy gondolom, hogy olvasnék és filmeket néznék. Ha lehetséges finomakat főznék. Ha megoldható, házi kedvencet tartanék, vagy akváriumot.
2021. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kínlódni tud mint én!
2021. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az akadályokra gondolsz 5-ös? Vagy anyagi problema?
2021. júl. 30. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok!
2021. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam . Csak vannak akik úgy is könnyen boldogulnak. Aszthinném csak nekem nehéz
2021. júl. 30. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy ágyhoz, tolószékhez, vagy házhoz kötött ember, illetve az se milyen állapotban van.

Nagyon sokat aggódok, mert nincs segítségem és sokszor felmerül olyan dolog, amit nem tudok ellátni, akkor bajban vagyok. Néha nehéz önmagam is ellátni, amikor rosszabbul vagyok.

Amit csak lehet online intézek. Sok időm elmegy az online ügyintézés elsajátításához. Amúgy számítógép előtt vagyok sokat. Házimunkát végzek, takarítok, persze ezek lassabban mennek. Másrészt olvasok, zenét hallgatok, filmet nézek, rajzolok, nem szoktam unatkozni, mindig találok tennivalót. Tanulni is szoktam, a netem pl tudok informatikát. Online szabadidős programokon veszek részt. Pl legutóbb egy online festés volt. Ismerősökkel videochatelek, levelezek emberekkel. De sajnos sok a nehézség. Szeretnék később kertes házban lakni, hogy minél több időt tölthessek az udvarban ülve.

2021. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!