Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valószínűleg csalás történt,...

Valószínűleg csalás történt, ilyen esetben lehet valamit tenni ?

Figyelt kérdés

A történet a következő:


A sógorom egy elvileg nigériai tipmix oldalon részletekben, apránként elköltött kb 700 ezer forintot.

A pénz egy rész kp-ben volt, amit postán utaltatott el, illetve feltöltötte a telefonjára utána költötte el, és a saját bankkártyájáról is utalt, valami alkalmazással összekötve.


Ezt az összeget kb 2 hónap alatt verte el.


Valahogy vissza lehet szerezni a pénzt ?

Én azonnal feljelentést akartam tenni, de szerintem a sógoromnak kéne, mert eleve szükség van bizonylatokra stb.


Ha jól tudom paypalon van lehetősség visszaigényelni, de a sima banki átutalásokról fogalmam sincs.


Nem tudom mit csináljak...


2021. júl. 6. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Felnőtt ember annyi pénzt szerencsejátékozik el, amennyit akar. Akár itthon, akár külföldön.


Mit vagy kit kéne feljelenteni? Ennyi erővel bemegyek egy lottozoba, rakok egy tippmixet és elbukok 700 ezret, akkor feljelentést teszek a lottózó ellen vagy a szerencsejáték Zrt ellen?

2021. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noren1989 ***** válasza:
100%
Ahogy mondani szokàs: A hülyeség ellen nem véd a törvény.
2021. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy vissza lehet szerezni a pénzt ?"

Nem.

Vagy van rá bármilyen bizonyitékod hogy csalás történt?

2021. júl. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor felesleges próbálkozni ?

Egyébként az a "szép" a történetben hogy azt a pénzt szórta el ez a nyomorult (bocsi a kifejezésért) amit a szüleim adtak nekik...

2021. júl. 6. 16:47
 5/8 A kérdező kommentje:

3


Fogalmam sincs, csak sejtem, ma tudtam meg ezt az egészet, a sógorral pedig még nem tudtam beszélni hogy pontosan mi ez az egész.

2021. júl. 6. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsejáték függő, ez a sztori, nem verte át senki, nem kényszerítette senki.

Egyszerűen az ölébe hullott x pénz és azt hitte, hogy majd jól megsokszorozza fogadássalml.

2021. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Mi ebben a bűnügy? Kb minha lottóra költötte volna...
2021. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon érzékenyen reagálsz a dolgokra, ami csak részben érthető. Egyesek szerint a pénz arra való, hogy költsék, hogy trágyázza a világot. Mivel a sógorodról van szó, beszéld meg a dolgot a nővéreddel, hogy készüljön fel a teljes nélkülözésre.
2021. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!