Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek? Valószínű csalás...

Mit tehetek? Valószínű csalás áldozata lettem. Bosszant, de mégis érdekel, hogy mit tehetek.

Figyelt kérdés
Utaltam egy számlára áru vásárlás céljából egy összeget, Mivel túl messze lakom,nem tudtam volna érte menni. Nem kaptam árut,sőt törölte magát a hirdetési oldalról is az illető- Igaz más településről újra fent van.Nem adott semmilyen elérhetőséget,se telefon,se lakcím,amikor jeleztem neki,hogy érte megyek az árunak. Nem nagy összeg,de bosszant. Mit tehetnék?

2019. dec. 2. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Tehetsz rendőrségi feljelentést, de 1300 forint miatt nem fognak intézkedni.

2. Jelezheted az oldal üzemeltetőjének, hogy XY csaló.

3. Tanulhatsz belőle, és többet nem utalsz előre ismeretlennek.

2019. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Molyember ***** válasza:
100%
Tanulsz belőle, és hálás vagy a sorsnak, amiért nem nagy összeggel vertek át. Ha tehetsz is valamit, kevés pénznél egyszerűen nem éri meg az időt és energiát, amit erre fordítanál.
2019. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a hirdető oldal felé. Jelezz vissza az illető hirdető oldalára, hogy nem megbízható. Már csak azért is, hogy mások is tudjanak róla.

Ha több embert is átvert és együtt keresitek meg a rendőrséget, akkor még foglalkozni is fognak az üggyel.

2019. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tippek - egyeztetéskor erőltesd a személyes átvételt mintha közelben lennél , ha csak postázná akkor csaló .Akkor is az ha ismerőssel együtt tesztelésből külön foglalnátok és küld nektek utalási adatot de nem jelez hogy más foglalta . Utánvét futár nem garantált a biztosra mert aki átcsesz az semmit nem küld vagy ha igen akkor hulladékot ....
2019. dec. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sose utalok előre. Ha magányszemélyes és máshogy nem lehet megoldani, akkor csak a személyes átvétel és fizetés.
2019. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!