Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez a hozzáállás...

Zoli =) kérdése:

Szerintetek ez a hozzáállás jó az élethez?

Figyelt kérdés
Az a hozzáállásom az élethez, hogy teszem amit helyesnek látok, teszem amit tennem kell, és nem érdekel mi lesz velem közben, mi lesz a végeredmény. Röviden, megyek a saját fejem után, teszem amit szerintem tennem kell, úgy, hogy mindent bele adok, és nem érdekel, hogy mi az én akaratom, ha egyszer úgyis azt érzem, hogy x dolgot meg kell tennem. Szerintem jó hozzáállás, mert ha például egy harcművészeten, tegyük fel k3-ban indulok, érzem, hogy ki kell állnom az ellenfél ellen, mindent bele kell adni, és ha lehet nyerni! Ha a küzdelem közben is ezt a hozzáállást alkalmazom, akkor elszáll a félelmem, mivel csak a győzelemre, a jó teljesítésre hajtok, és nem érdekel az, hogy az ellenfél milyen erős, hová csap nekem, nem félek, mivel nem érdekel mi lesz velem. :-)
2010. aug. 27. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a jó hozzáállás, hogy, ha lenne egy vagy több határozott célod, és lelkesen, vidáman, ugyanakkor komolyan állnál hozzá.
2010. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Magamból indulok ki.

2010. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első! Köszi a segítséget, de nem értek veled egyet. Ennek a hozzáállásnak pszichologiai értelme van. Sokan például lusták, nincs kedvük tenni azért, amit akarnak, vagy amit tenniük kell. Ellenben ha nem érdekel mi van veled, vagy hogy lusta vagy, és fárasztó lenne megmozdulni, akkor megmozdulsz, mert nem érdekel milyen rossz neked. Küzdeni a célért vidáman, ugyanakkor komolyan, ezzel a hozzáállással is lehet. Sőt...Ez elősegíti a vidámságot, mivel eltűnik az aggodalom. Nem aggódsz amiatt, mi fog veled történni, csak a cél és a haszon lebeg a szemed előtt. Én már pár napja alkalmazom ezt az elvet, és a lustaságom nem tart vissza semmitől. Optimistább lettem, és nem félek semmitől. Várom a további hozzászólásokat. :-)


Üdv:Zoli =)

2010. aug. 27. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem tökéletes. de csak ilyen helyzetekben...
2010. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden helyzetben tökéletes ez a hozzáállás, mert így az akadályok megszűnnek létezni. =)
2010. aug. 27. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!