Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki szívnak akkor lehet...

Ha valaki szívnak akkor lehet kapni olyan szemüveget amivel tud színeket látni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom akkor a színtévesztőknek van olyan szemüveg amivel rendesen látják a színeket,de akik teljesen színvakok,azoknak is van ilyen szemüveg? És ha van akkor mennyibe kerül?(csak úgy)
2021. júl. 17. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs ilyen.
2021. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De teljesen színvak sincs. Farkasvakság van, amikor nagyon gyenge fényben nem látja a színeket, de ezen kívül nincs más.
2021. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 17:15

De van a teljes színvakság,amikor az ember csak szürkés,illetve a szürke árnyalatait látja mert színérzékeléshez szükséges három csap mindegyike működésképtelen. De valamit csinálnak hogy megtudják különbözőztetni a sötétet és a világosat és így akár 500 féle szürke árnyalatot làthatnak. Vagyis én így tudom

2021. júl. 19. 09:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Az emberek retinájában kétféle látóreceptor található. Az erősebb fényben (azaz nappal) működésbe lépő csapok és az gyenge fényviszonyok (éjszaka) esetén működő pálcikák.

Alapesetben az ember retinájában háromféle színérzékelő csap van (piros, zöld, kék). Ha ezek egyike sem működik, akkor nevezzük színvaknak az illetőt.

Ilyen esetben a színvakságban szenvedő egyén csak a pálcikák segítségével lát, ami színérzékelésre nem igazán alkalmas.


Sajnos színvakságra nincs szemüveg, csak színtévesztésre (amit színszűrő szemüvegnek hívunk).

2021. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!