Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régi újság megkeresése és...

Régi újság megkeresése és nyomtatása?

Figyelt kérdés

Egy helyi lapnak a kb 20 évvel ezelőtti számát hol találhatom meg? Esetleg neten? Vagy hol lehetne akár nyomtatott formában akár elektronikus formában megkeresni?

És ha megtalálom, esetleg van valamilyen mód rá hogy újra kinyomtatassam?



2021. júl. 21. 08:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg itt:

[link]

2021. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen a könyvtárak tartottak újság archívumokat, ott is keresném a helyedben, de persze lehet szerencséd a neten is.

HA találsz belőle fent maradt példányt, akár digitálisan is, akkor ki lehet újra nyomtatni, otthoni nyomtatóval, vagy valamelyik fénymásoló szalonban.

2021. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha digitálisan nincs meg, és megérni neked a fáradozás, akkor az Országos Széchenyi Könyvtárban megtalálod. Van úgynevezett köteles példány. A kiskadványok (névjegyek, meghívók, szórólapok stb.) kivételével mindenből kötelező meghatározott számú példányt küldeni nekik. Ebbe beletartoznak az önkormányzati lapok is.

Régen jártam ott, akkor lehetett róla fénymásolatot kérni. Ha volt róla mikrofilm, akkor abból nyomtattak.

Ma már gondolom elektronikus formában is meg lehet kapni.

Pénzbe kerül, de nem ver a földhöz.

2021. júl. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Éppen ezt akartam kérdezni, mintha egyszer fél füllel hallottam volna, hogy a Széchenyi könyvtárnak kötelező leadni példányokat. De akkor tényleg igaz, nem csak hallottam valamit.
2021. júl. 21. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiadóban dolgozom, így ezt teljes bizonyossággal tudtam leírni.
2021. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Országos levéltár.
2021. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hungaricana oldalán elég sok megyei lap található, ha ott esetleg nincs akkor az Arcanum oldalán is meg lehet próbálni
2021. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!