Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha postán vegyes, aprópénzzel...

Ha postán vegyes, aprópénzzel fizetek be csekket, akkor KÖTELESSÉGEM külön válogatni és úgy oda adni? A rolnizás szabályait tudom, de engem az érdekel, hogy ez az én dolgom vagy nem?

Figyelt kérdés

2021. júl. 24. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem kötelességed, de szívesebben fogadják, ha megteszed, főleg, ha túl sok az apró, amivel fizetsz.

Boltban pl. 50 db érménél többet nem kötelesek elfogadni. Bár úgy gondolom, ez a postára, bankokra nem vonatkozik.

2021. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Fajtánként értendő a boltban (50 db 200 forintos, meg 50 db 100 forintos, meg stb.)

A postán géppel gyorsan meg tudják számolni, és vödörben csak azért ne vidd, mert nem fér át az ablaknyíláson. De azt is megoldanák.

2021. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
A határt nem tudom, de bizonyos mennyiségig kötelesek elfogadni. De csak addig.
2021. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szép napot kívánok mindenkinek.

:-)

2021. júl. 28. 14:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!