Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak olyan szavak, amik...

Vannak olyan szavak, amik idegesítenek téged?

Figyelt kérdés

Magyarban használt szavak, amiket gyűlölsz, és gyűlölöd, ha használják.


Nekem ilyen a crush és a pali. Ezekkel a sírba lehet kergetni.



2021. júl. 25. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszke, puszcsi, üdcsi, szülcsi napcsi, és az ehhez hasonlók. (Érdekes módon a "hali" üdvözlési módot megszoktam.) Néha az "ennyike"-től is borsódzom.


Igen, a "crush-om", ami el szokott idáig tévedni (úgy értem, ebbe a kategóriába), mert mostanában ez olyan menő (vagy shees?). Picit irritál.


Semmi bajom az angol szavakkal, (ritkán novellákban én is használom, amikor odaillik a szöveg környezetbe, mert amerikai témáról írok) csak amikor sok, akkor sok. Amúgy is vannak régről angol eredetű szavaink, csak néha hidegrázást kapok, amikor nem helyesen, vagy más szövegkörnyezetben használják, mert nem tudják pontosan mi a jelentése.

2021. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na igen, a rövidítések...


Köszönöm! :)

2021. júl. 26. 00:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti.

Semmi bajom nem volt ezzel a szóval ezelőtt 10-15 évvel, de elegem van abból, hogy komolytalanná tették a jelenlegi felhasználási módokkal. Azt gondolom, hogy egy olyan intézménynévvel, mint Nemzeti Vagyonügynökség, nincs semmi probléma. De amikor már csak eszeveszett, buta jópofizásból találnak ki olyan szintű "intézmény" neveket, mint (a pl. kedvéért) Nemzeti Dinnyehéj Dobáló Charta, vagy Nemzeti Népnyúzó Intézet, akkor arról már azt gondolom, hogy elég a hülyeségből! És huzamosabb ideje ez folyik, - tehát sikerült meggyűlöltetni velem magát a szót! Olyan területekre erőltették a használatát, ahol - akár hogyan is vizsgáljuk, - logikusan nem töltheti be a valós jelentését.

2021. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Deviszont. Tapétát tudnék égetni tőle.
2021. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Ezt akár magamra is vehetném, sajnos szokásom használni, pedig tudom, hogy nyelvtanilag helytelen. :D
2021. júl. 26. 11:58
 6/6 anonim válasza:
100%
Hambi, pajti, cimbi(ettől leszek a legidegesebb), amikor azt mondják valakinek, hogy "öregem", stb.
2021. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!