Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mely szavak idegesítenek a...

Mely szavak idegesítenek a legjobban?

Figyelt kérdés

Merő kíváncsiságból kérdezem. Engem például az ha a szexet (magyar szövegkörnyezetben) s-el írják, neadjisten meg is spékelik (sexys).

Vagy az ilyen tipikus kismama szavak, mint a tejcsi, pocaklakó, cicimatrica, szopi, vagy az a beszédmód, ahol a gyerekére T/1-ben hivatkozik: "3 hónaposak LETTÜNK".

Vannak még ilyenek, pl kvázi, és helyett s, és még sorolhatnám.

Számotokra mi az, ami nagyon idegesítő? Melyikben gondoljátok, hogy általános, mert a legtöbb embert zavarja, és melyiket tartjátok egyedinek?



2020. dec. 21. 19:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
A "szeretlek" egy kapcsolatban, amikor tudom, hogy nem is igaz!
2020. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
44%

A "párom". Főleg ha ezt ki kell posztolni és 2 havonta más az illető.

És a mizutól is falra mászok.

De az abszolút " kedvencem" az izéke. Érted, már az izé is egy szópótló szó, és a butaság kifejezője, de hogy valaki még ezt is ragozza az kész.

2020. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%

Az első két példád szerintem általános, engem is zavarnak. Valamint az is, ha valaki a kisállatával kapcsolatban beszél T/1-ben. Kismama szavakból a "babaprojekt" idegesít a legjobban.


Megosztó: Pasi, pasim


Egyéni: iparkodj, pucér, ótvar, dizsi.

2020. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Engem is az, amikor a szülők T/1.-ben beszélnek a már nagy gyerekekükről is.

Egyszer a buszmegállóban várakoztam ott a faluban, ahol lakom. Egy kb 17 éves csajnak az anyja (látásból ismerem őket)a megállóban elkezdte ecsetelni ott a másik nőnek ilyen full hangosan, hogy jaj az Anita igen, azóta már nagylányok is lettünk... azt hittem elkap a röhögés. Ha a csaj tudná, hogy anyja így beszél róla, ilyen hangosan nyilvános helyen és minden reggeli buszra váró megtudta, hogy Anita màr azóta menstruál is és nagylány lett, lehet hülyét kapna.


Amúgy az összes ilyen bölcsődés, óvodás nyáladzás idegesít, a fent említett “szakszavakkal” engem is.


Amikor az emberek angol nyelven dolgoznak és átveszik és aktívan használjak a munkahelyi angol szavakat is. Például nem bírságot mond, hanem penalty-t, nem szerződést, hanem contract-ot.. a halálom, ha ilyeneket hallok a tömegközlekedésen.


Az “ember” kimondottan idegesít. Mikor a suhanc fajta helyi raj gyerekek oda szólnak, hogy “Ember, Álljál mán le? Hülye vagy?!”

2020. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
"asszony, anyós" mikor olyanra mondják akik nem is házasok.
2020. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Rizsa,csöngő,föl,csönd....
2020. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

"more"

Magyar fiatalok is rendszeresen használják, minden 2. szavuk ez, igazából nem is tudom, hogy tisztában vannak-e a szó jelentésével.

2020. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
84%

-Igazándiból

-a kétéves gyerek: a "kétévesem"

2020. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
91%
Amikor a tinilány oda szól a szünetben a barátnőinek, hogy az “anyósa” stb ... 🤣 pl. Jaj ma az anyósoméknál leszek szombaton. Fergeteges!
2020. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

5#

asszonypajtás

anyóspajtás

..blőő

2020. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!