Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Saját egyenruha? a többi lent.

Anubisz2 kérdése:

Saját egyenruha? a többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy mennyire engedélyezett, vagy törvénysértő az, ha saját és nem létező meg kitalált egyenruhát csinál(tat)ok? De úgy minden saját és kitalált rajta. A jelvény is, a név is, a kinézet is, a rendfokozat is, és a többi. Mármint, arra gondolok hogy olyan dolgok vannak rajta amik nem léteznek a való világban, hanem kitalált. Pl airsofthoz vagy élő szerepjátékhoz.

#kitaláció #rendfokozat #Saját egyenruha
2021. júl. 26. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem probléma, míg nem téveszt vagy félemlít meg másokat, nem használod visszaélésre. Ha csak a con-okra gondolsz, ott is mindenféle lénynek be vannak öltözve az emberek, van olyan fanatikus aki a szolidabbakat akár hétköznapi viseletként is hordja. Legfeljebb egyesek kifejezik a véleményüket azzal kapcsolatban, ha nagyon elüt az átlag ruházattól.

De ott a másik példa, az egyenruhás turbómagyarok, akiknek a ruházata már inkább militáris, és mégis van aki szeret beöltözni és náci tisztnek képzelni magát, míg elmegy a teszkóba.

2021. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megtévesztő, akkor nem gond.
2021. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első! Dehogy lenne, ezért írtam azt hogy nem létező és kitalált kinézetű. Azaz teljesen máshogy néz ki mint a MH-nál vagy bármilyen más országokban használt egyenruha. És hát szerintem azért egy barna kitalált egyenruha, amin azért látszódik hogy játék kedvéért van csinálva, nem éppen a legfélelmetesebb :'P
2021. júl. 26. 19:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettes, ez ugyan így szól^^
2021. júl. 26. 19:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Első! Meg az olyanok akiket te is írtál, a "turbómagyarok", az én nem vagyok. Mármint én nem olyan vagyok amit leírtál.
2021. júl. 26. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam. Hanem most is vannak olyanok, akik militáris kinézetű, egyenruha-szerű viseletet hordanak az utcán, nem annyira ritka látvány. Azzal pedig tisztában kell lenned, hogy egy fiktív katonai egyenruha, esetleg hozzá társított viselkedés is félelmet kelthet egyesekben, így meggondolandó az utcán LARP-olni.
2021. júl. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én inkább olyanra gondoltam amin látszódik hogy pl szórakozásra és játékra lett csinálva, mint egy farsangi gyerek ruha. Meg a viselkedés, hát nem kéne, mert ugye azért ahogy írtad, félreismerhető lenne.
2021. júl. 26. 20:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát szóval barátságosnak lenni, nem ijesztgetni senkit se, ilyenekre gondoltam.
2021. júl. 26. 20:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Épp az egyedisége miatt - amit egyértelműen, részletezve leírtál a kérdéshez fűzött kiegészítésben - nem is egyenruha az, amit elképzeltél.

„𝐄𝐠𝐲𝐞𝐧𝐫𝐮𝐡𝐚: Egységes öltözet, amelyet egy csoport tagjai viselnek. Egy szervezet, intézmény tagjainak egyforma hivatalos viselete.”

2021. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És ha többen is hordjuk? Azt nem mondtam hogy csak egyedül viselném ha olyan van.
2021. júl. 28. 00:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!