Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítséget szeretnek kérni...

Segítséget szeretnek kérni nike air force tisztítással kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy hogy tisztítsam ki a lányom nike air force cipőjét? A cipő büdös és elsosorban a szagát szeretném eltüntetni viszont a talp betét bele van ragasztva és a cipő bőr szóval mosógépbe se tudom rakni. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!?

2021. júl. 30. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megfelelőek a boltban kapható szagtalanító spray-k, mint pl a SANA termékei, akkor lehet használni:

- Szódabikarbónát (egy teás kanál, vagy kis textil csomagocskákba tölteni, és úgy a cipőbe tenni)

- Illóolaj (vattára csepegtetve, akár áttörölve vele a talpbetétet, és a vatta korongot is benne lehet hagyni - mondjuk ez fertőtleníteni nem fog úgy, mint a szódabikarbóna)

- Tea filter (bármily hihetetlen de elnyeli a szagokat)

- Macskaalom (textil zsákocskákba töltve - akár illatosított verzióval)

- Só (megköti az illatanyagokat, felszívja a nedvességet)

- Teafa olaj (fertőtlenít, és szagűző is - vattára csepegtetve áttörölni vele a cipő belsejét, és egy ideig a vattát is a cipőben lehet hagyni)

- Hintőpor (felszívja a nedvességet, szagtalanít, sőt, ha gombaelleneset használunk, akkor még fertőtlenít is.)

- Egyébként a nedvességet ugyanígy megköti a krétapor is (és szagtalanít), csak nem tudom, mennyire használatos még a táblakréta - bár rajzkrétákat kapni.


Ha a külsejét kellene a cipőnek tisztítani, szerintem nincs jobb a hagyományos körömkefe + szilárd szappan változatnak. Igaz, munkaigényes, de hát ez van. Régen bevált, lehet jó most is. Ha pedig valódi a bőr (de akár a műbőrt is), én anno volt, hogy utána krémeztem, közönséges kézkrémmel, mert ha csak leszappanozzuk, a bőr elveszíti zsírtartalmát, és kiszárad.


(By the way: nem tudom ki volt, aki kitalálta, hogy az akármilyen cipőket mosógépben mossuk - hát biztos praktikus, mert nem kell vele szöszölni - de én akkor is egy marhaságnak tartom, őszintén. Talán textil tornacipőknél, edző cipőknél elmegy, de már műbőrre baromság.)

2021. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!