Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bankartyat akarok majd csinalt...

Bankartyat akarok majd csinaltatni. Kettő keresztnevem van elég csak az egyiket rá iratni vagy mindkettő kell rá?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 10:41
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Nekem csak az első keresztnév van rajta a magyar és a külföldi bankkártyán is.

Nem volt kérdés.. szerintem így szokták.

2021. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettőt ráíratod, senki sem köthet bele, feltéve hogyha az anyakönyvi kivonatodban (keresztlevélben) is mindkét név szerepel.
2021. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd azt meg tudod beszélni az ügyintézővel,hogy mi legyen rajta szerintem
2021. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem is tudtam, hogy lehet két keresztneve az embernek
2021. aug. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
#4 Ez most komoly? :D Hány éves vagy?
2021. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Négyes vagyok


Idősebb mint te, azt elhiheted. De itt egy kis tény: attól hogy valaki 30, 45 meg 65 éves, NEM jelenti hogy mindenfélét tud. Mondjuk 45 éves és jól ért a kertészethez, de a kőműves munkához nem. Mellesleg inkább vegyél vissza a nagy pofádból és talán fogadd el a tényt, hogy az ember mint egyén nem tudhat mindenről. Nézz kicsit magadba: Akárhány éves is vagy, VANNAK dolgok, amikről még soha nem is hallottál. Ez mindenkire igaz, még rám is. Ezzel az idétlen nevetős fejjel azonnal lenulláztad magad, mert alapból komolytalanul kérdezted meg tőlem.

2021. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

#6 Szerintem ez nem műveltség vagy foglalkozás kérdése.

Ha 8-10 éves lennél, akkor megérteném, hogy még nem figyeltél fel erre, de felnőttként?!

Se a családban, se az osztályban, se a TV-ben?! :D

Valamint soha nem töltöttél ki olyan nyomtatványt, ami külön kéri be az első és a további utóneveket?!

2021. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez nem műveltség vagy foglalkozás kérdése"

Akkor miért is játszod itt a nagy hülyének nézőt?


"Valamint soha nem töltöttél ki olyan nyomtatványt, ami külön kéri be az első és a további utóneveket?!"

Nem, mert csak olyan nyomtatványt láttam ami csak a vezetéknevet és keresztnevet kéri. Vagy ha te az utónevet dupla keresztnévnek veszed, akkor furcsa vagy...


Példa:

Vezetéknév: Tóth

Keresztnév: Péter

Utónév: Károly


Továbbá fejezd már be a röhögést te barom és támaszd alá BIZONYÍTÉKKAL az állításod.

2021. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Van baj... :)

A keresztnév és az utónév szinonimák. Az utónév nem a második keresztnevet jelenti.


Íme, bizonyíték a szótárból:

keresztnév - főnév

A családnév mellett megkülönböztető, egyénítő név; utónév.


utónév - főnév (hivatalos, sajtónyelvi)

A magyarban a családnév után következő, a legtöbb más nyelvben azt megelőző név; keresztnév.


Itt pedig egy egyszerű lakcímbejelentő:

[link]

Nem szerepel rajta keresztnév, viszont az igen, hogy "UTÓNEVE(I)".. ahol az "i" bizony azt jelenti, hogy több is lehet valakinek.


Itt pedig egy nyomtatvány, amin külön kéri be az első és a további utóneveket:

[link]


Remélem, elégedett vagy. :)

2021. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!