Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az exem nevéhez nagyon...

Ha az exem nevéhez nagyon hasonló keresztnevet (névváltozat) akarok adni a leendő gyerekünknek, jogos a párom felháborodása?

Figyelt kérdés

Nem direkt, eszembe se jutott először!

Pl. ha Alex a volt párom és az Alexander nevet akarom adni. Nem erről van szó, csak egy példát hoztam, hogy értsétek.

Párom azt mondta, hogy egyébként tetszik neki az általam választott név, csak mivel az eredete ugyanaz, mint az exem neve, illetve nagyon hasonló, ezért nem.



2017. jún. 5. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Tiszteletben tartanám hogy ez zavarja őt, és másik nevet keresnénk közösen.
2017. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén. Mint első.
2017. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is tabu volt minden ilyen név. Ezt tiszteletben kell tartani.
2017. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Detto ahogy az elso irja.
2017. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha tényleg fel an háborodva emiatt, az nem jogos, mert te nem az exed miatt akarod azt a nevet. Viszont ha ő nem akarja nem lehet erőltetni, a közös gyereketek lesz, közös döntés a névválasztás is. Nem lenne jó, ha utálattal mondaná ki a fia nevét
2017. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Gondolkodj el azon, ha az ő exe Beáta lenne és a gyereketeknek Beatrixot akarna adni, téged nem zavarna-e, hogy a gyereket ugyanúgy Beázná, mint egykori szívszerelmét.
2017. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Én direkt úgy választottam, hogy ne legyen még csak közeli ismerősünknek sem hasonló neve, nemhogy az egyik exének. Jó sok nevet kizártunk.


Amúgy az Alexander becézése az Alex, mint az exednek.. ennél jobban nem is hasonlíthatna.


Válassz másikat.

2017. jún. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Igazából tök mindegy, miért nem akarja, az a jó, ha közös gyerek neve közös döntés.
2017. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk szoba sem kerulhetnek ilyen nevek. Nyilvan nem is adnank.
2017. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem direkt, akkor az még rosszabb, mert nem heverted ki. Anno a pasim Dani volt. Előtte ez a név közömbös volt. Akkor annyira szeretmes voltam, h ennél szebb név nem létezett számomra. Szakítottunk, majd egészen addig míg valóban ki nem hevertem, ez volt a kedvenc nevem. Utólag azt látom, h tovább tartott mint ahogy azt gondoltam. 10 év távlatából a Dániel név abszolút nem tetszik.

Sztem még nem vagy közömbös az ex iránt

2017. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!