Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villanyóra mellett aludni káros?

Villanyóra mellett aludni káros?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, ugyanott lakunk születésem óta. A szobám egyik fala az udvarra néz, abban a falban van a villanyóra, pont az ágyam mellett. 23 évig a villanyóra mellett aludtam, két méter sincs köztünk.

Ez mennyire lehet hatással az egészségemre? Van aki figyelmeztetett, hogy ez nem normális és ilyet nem hagyhatott volna egy normális szülő, de van aki azt állítja, hogy semmi probléma nem lehet ebből, mert "ez csak egy villanyóra".

Nekem a figyelmeztetésig meg sem fordult a fejemben, hogy káros lehet, mert annyira normális dologként fogtam fel, mivel itt van mióta élek.



2021. aug. 3. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A konnektor mellett alszol az nem karos?
2021. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már késő. Nincs mit tenni, menthetetlenül az életedet fogod veszteni száz éven belül.
2021. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen veszélyt nem jelent rád nézve két méterről a villanyóra. A régiekben volt feszültségtekercs,áramtekercs, annak lehetett egy vezetéknél vagy konnektornál nagyobb mágneses mezeje, az újakban ennyi sincs.

Nekem a napokban ütött be a felismerés, hogy 8 évig petpalackból ittam a forró teát a suliban, anyáék ebbe töltötték. Aggódhatnék emiatt is, de nem teszem.

2021. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen messziről semmiféle káros hatása nincs rád.
2021. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

"Ilyen messziről"

Milyen messziről? :D Ha besüllyesztett mérőszekrény van, és mondjuk a B30-asnál nem vastagabb a fal, akkor a mérőszekrény háta mögé lógó dobozokat, melyekben a vezetékek vannak, egy vakolatréteg fedi. Egy vakolatrétegre nem a messziről, hanem a közelről jelző az érvényes.


"A konnektor mellett alszol az nem karos?"

Az kevésbé. Miért is?


"az újakban ennyi sincs"

De lehet nem új is... Amellett a probléma az, hogy a mérőnél van összesítve az áram. Míg mondjuk egy aljzatnál semmi áram nincs, ha nem működik róla semmi, de ha működne, akkor csak az az áram, a mérőnél minden működő szerkezmény árama összegződik.

2021. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Milyen messziről"

Ahogy a kérdező írta: 2 méter.

Innen már hatástalan.

2021. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Hja, én megálltam az előző kifejezésnél, hogy "pont az ágyam mellett". Kérdező, te nagyon agyatlan vagy. _D
2021. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, semmi agyam nincs valóban. De az ilyen embereknek, mint te, akik egy ilyen kérdésre egyből így leszólnak egy embert, aki semmit nem ártott neked.. sajnállak.

Két méter + ágyam mellett = az ágyam a sarokban van, kitölti az egészet, három oldalról vesz körbe közvetlenül a fal. A lábamnál lévő falban van a villanyóra.

Gyerekként azon az oldalon volt a fejem.

2021. aug. 3. 14:55
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha elolvastad volna az eddigi 5 ilyen kérdést, akkor már tudnád, hogy ezek az eszközök semmit nem számítanak fél méter távolságból.

Ami a legveszélyesebb, az a wifi, és általában a zsinór nélküli rádiós eszközök: LEGINKÁBB az okostelefon.

ÉS MÉG AZ SEM ÖL MEG!

2021. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem aggódok attól, hogy bármi komoly bajom adódna ebből. A napokban újra a feljött a téma, emiatt jött az ötlet, hogy kérdezek, mivel a társaságban senki nem találkozott ilyen jelenséggel.

Olyan agyatlan vagyok, hogy ehhez éppen nem értek, de biztos lehetsz, hogy olyan dolgokhoz igen, amihez te kedves válaszoló nem. :)

2021. aug. 3. 15:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!