Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Én a K-ra tippelek.

2021. aug. 5. 17:33
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

4. képen van a feladvány.

2021. aug. 5. 17:33
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

F lesz.


A - B - C - J (D nem lehet, mert le van falazva az út) - L (Mert bár a J-I cső alja lejjebb van, de a kimenete feljebb van, mint az L-be vezető cső) - F (H nem lehet, mert le van zárva a cső, de L sem maradhat, mert magasabban van mint az F, s össze vannak alul kötve)

2021. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

A gyengébbek (és a lepontózó) kedvééert le is rajzoltam:


[link]


A víz vízszintes szerett lenni. Így meg a dobozokat összekötő csövek mindkét végét kell nézni.

2021. aug. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Fizika gimis anyag. Ha egy darab átlátsző kerti slagba öntesz egy kis vizet, és a slag mindkét vége szabad, ha mozgatod a végeit egymás mellett fel-le, a víz ugyanúgy marad, nem követi a slag mozgását.


Ezért VÍZszintes a víz.


Az I felé vezető csőbe bár hamarább bemegy a víz, nem fog felköszni a végéig. Ahhoz az edénybe magasabb víszint kell, mint a befolyási vízszint. (akkora , mint a kifolyási, mert az magasabban van) Viszont mielőtt azt elérné, elfolyik az L fele.

2021. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


A likelt képen van annyi hibám, hogy már a felsőn is annyira van tele az L, mint az alsón, mivel a legutólsó teljesen tele van. Véletlen azt a vízszintet rajzoltam, mikor kezdjük engedni a vizet. (Nem mikor már az egész vége fele vagyunk)

2021. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!