Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak angolt lustaként...

Hogy tanuljak angolt lustaként(bőv.lentebb)?

Figyelt kérdés

Mielőtt kommentelsz!!!:


Az angolban latok fantáziát, ezert hosszu évek utan eloszedtem az angol cuccomat es fel szeretnem javitani egyedül. Tanárra nincs penzem.


Nincs nyelvvizsgam. Az alap szintnél többet tudok,de van mit fejleszteni a társalgási szinthez. A célom a teljes megértés, tiszta kommukacio lenne.

Most rászántam magam. Ennek ellenére nem megy a tanulas. Folyton agyalok. Ábrandozom. Vagy pótcselekvést keresek/csinálok. HOLOTT nem Kötelező az angolozas! Ez az en dontesem. Hobbi is lehetne. Megis szenvedek csak vele.


Velem van a baj??? Ennyire motivalatlan sz@r lennék??


Masodreszrol talán nincs kellő tematikám se. Lehet ez szegi kedvem? Az egy híján húszból tanulnek. De azt se tudom hogy haladjak! Laptopom egy hete megadta magát. Amig nem tudok újat venni, addig ha vki filmezest ajánlana, az se menne( igaz ezt próbáltam mar, nem értek ki kb semmit a filmekből).


Reménytelennek erzem magam. Ti is???? Valaki valami biztatót?

Vagy ki hogy latja az esetem? Bármi johet, ami előbbre visz!



2021. aug. 7. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyire motivalatlan sz@r lennék??"

Yessss!

Magadat te ismered, ha nem találsz motivációt, nem is mész semmire.

2021. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amit szeretsz csinálni? Na azt kösd össze az angollal, azt csináld angolul. Kb ilyen egyszerű az egész. És legyenek angol nyelvű barátaid.
2021. aug. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én igazából soha életemben nem tanultam angolt, pedig még az iskolában is kötelező volt de főleg csak aludtam az órákon, mégis lett nyelvvizsgám, és jól beszélem az angolt :D Pedig csak rohadt sok videojátékkal játszottam anno, és valahogy rámragadt :D Próbálkozz te is ilyen indirekt módon való tanulással, nyilván nem lesz olyan gyors mintha magolnád, de legalább nem is fogod feladni gyorsan
2021. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ez jó ötlet amit a 3-as irt. Játsz angol nyelvű játékokal például. Mondjuk játszad ki úgy a 2005-ös Need for Speed Most Wanted programot angolul. Az Alice Madness Returns-t is angolul. De csak akkor mehetsz tovább a pályákon, szinteken, ha a jelenlegi szintet rendesen megérted. A Doom 3 is jöhet így ha gondolod. Na, ezt ki kell probálnom majd nekem is. Sok sikert.
2021. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

Csaj vagyok. A videojátékok mèg ilyen helyzetben is távol állnak tolem. De koszi a tippeket!

Le kell győznom a lustasagot. Valami érdekes, érdekfeszítő rendszeren keresztül. Talán kellene egy szorgalmas, elszánt angolos, aki mellett stuffolnam magam?

2021. aug. 9. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:

én előfizettem netflixre, utálom mint a xart mert iszonyat gagyi, de sok idegen nyelvű cucc van rajta, sokfajta felirat, és van egy chrome bővítmény is ami még 1 feliratot rak a videó alá. Szóval én azt szoktam, hogy nézek magyar nyelven egy filmet, német felirattal, de sok filmben pl a Narcosban rengeteget beszélnek spanyolul, spanyol szinkronnal, és akkor csak német felirattal nem érteném, de ott van alatta még egy magyar felirat is. Meg van olyan opció, hogy minden dialógus után megállítja a videót, elolvashatod, elismétled stb... és lapozol tovább.

[link]

2021. aug. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!