Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyit lehet keresni villanys...

Mennyit lehet keresni villanyszerelőként? Fő állásban, vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök (Bsc) vagyok és egy amerikai multinacionális cég tesztlaboratóriumában ajánlottak csoportvezető pozíciót. Gyakornokként kezdtem, most vagyok ott 5 éve. A bér bruttó 900 ezer Ft, plussz juttatások. Nem szeretem a munkát alapvetően, de szeretnék lakást venni és azért ez elég biztos, ha ügyes vagyok. Ugyanakkor minimális tanulással már tudnék szerezni egy villanyszerelő OKJ képesítést is, amivel már vállalkozhatnék. (Van tapasztalat is.) Mit gondoltok, nem azonnal, de mondjuk 2-3 év elteltével, mennyi lehet a reális bevétele egy villanyszerelőnek egyéni vállalkozóként? Megérheti váltani? Tudom, sok a szubjektív dolog, de valamit ki kéne találnom és kiváncsi vagyok mások véleményére is. (27F)

2021. aug. 10. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát bruttó 900 eFt-ot + juttatások nem fogsz keresni villanyszerelőként az biztos.
2021. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Villanyosként nem fogsz ennyit keresni + életed se lesz, mert a beledet is ki fogod dolgozni.

Türelem rózsát terem, maradj a jelenlegi helyeden és gyűjtögess.

2021. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
valahogy nehezen hihető ez az egész történet.. aki ilyen beosztásban van, ennyit keres, az nem lehet ilyen szinten, hogy egyáltalán eszébe jusossan ilyen marhaság.
2021. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha ismerné a közvetlen főnökömet, nem tartaná marhaságnak. 13 ember ment el miatta bő 2,5 èv alatt.
2021. aug. 12. 18:27
 5/13 anonim válasza:
100%

az ok, de miért nem mész át máshová akkor mérnökként dolgozni?


Vagy meguntad?

2021. aug. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Meg, teljes mértékben. Alkotni akarok és megtetszett az építőipar.
2021. aug. 13. 09:32
 7/13 anonim válasza:
48%
amúgy miért akarod kitanulni okj-n? te tudod már azokat a dolgokat, amiket ott tanítanának. Valós gyarkolati része meg úgyis akkor lesz, ha elkezdesz dolgozni benne.
2021. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7: Mert a villanyszereléshez (főleg ha vállalkozóként akarja csinálni) szakirányú végzettség kell (most ez az OKJ illetve annak az útódja), villamosmérnök nem végezhet szerelési munkát a jogszabályok szerint.
2021. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Így van. Engem is meglepett. Hiába van erős áramú végzettségem, mint villamosmérnök, nem kapok rá engedélyt.
2021. aug. 14. 11:34
 10/13 anonim válasza:
48%
Szerintem tudnál hasonló kaliberben keresni. Nekem festő ismerősöm van aki ad 700-800 körül(fusival) az alkalmazottjainak is. De az a baj, hogy szinte csak managelnél már azon a szinten, nagyon dolgozni villanyszerelőként nem tudnál.
2021. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!