Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek meg tudnék tanulni...

Szerintetek meg tudnék tanulni gitározni ennyi idősen annyira,hogy játszhassak egy bandában?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő,16 éves gitáros vagyok. Már kiskorom óta járok énekelni (nem tudom,hogy ez mennyit számít,de azért gondoltam leírom)de hanszeren még sosem játszottam. Pár (szintén zenész) barátom vett rá arra,hogy elkezdjek játszani valamin. Nagyon gyorsan szerelmes lettem az elektromos gitárba. Egyenlőre egy akusztikuson gyakorlom(napi 1-2 óra,a lehető legnagyobb oda figyeléssel). De ha megtanultam az alapokat szeretnék vásárolni egy fender stratocastert. A barátaim egy bandába szeretnének beszervezni. Az egyik barátom dobolna,míg a másik basszus gitározna, én pedig értelem szerűen elektromos gitároznék és énekelnék. Szerintük tehetséges vagyok,mivel a ritmus érzékem is meg van hozzá emelett,elmondásuk szerint sokkal gyorsabban haladok az akkordok tanulgatásával,mint azt ők elvárnák. Szerintetek mennyi esély van arra,hogy ilyen alapszintű tudással velük együtt játszhassak? Valaha is utolérhetném őket?(Itt megjegyezném,hogy mindketten zenesuliba járnak én viszont nem,az éneklést is pusztán csak hobbiból csinálom) Szerintetek van jövője így a bandának? És ha igen,kb mennyi időt és erőfeszítést igényelne? Emelett szerintetek megéri tanárhoz fordulni? (Eddig teljes mértékben csak online tanulgattam,emelett segített a húgom is,aki már 5 éve gitározik,plusz a basszus gitáros haverom is) Ti mit ajánlanátok? Tényleg nagyon szeretném. Egy álmom válna valóra ha a barátaimmal együtt zenélhetnék,de nem vagyok biztos benne hogy képes vagyok rá

2021. aug. 13. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha akarod, akkor biztosan megtanulsz. Keríts egy oktatót. Fiatal vagy még.
2021. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megtanulod, pláne ha szerelem az elektromos gitár. Nekem sem volt ilyen fiatalon néhány akkordnál több tudásom és megvallom bandába sokkal gyorsabban fejlődtem mint eljárni zenesuliba és otthon gyakorolgatni évekig amíg úgy nem érezem hogy kész vagyok. Persze ez nem hátrány de a zenélés egy játék amit csapatban kell csinálni. (a zenetanárom mondta) Tegyük fel tök jól megtanulsz gitáron és bekerülsz egy bandába és azt sem tudod hol a helyed a zenében. És még inkább figyelj arra hogy a zenélés nem verseny, főként zenekaron belül. Inkább motiváljátok, segítsétek egymást. A Fender jó gitár, a gyakori dalokat pedig megtalálod a songsterr.com címen, leckéktől pedig hemzseg a net. Bárcsak a mi időnkben (90-es évek) hasonlóan lett volna, mindent le kellett türelemmel fülelni és zenemű könyvesboltokba, könyvtárakat jártam tananyagért, kottákért, daloskönyvekért.
2021. aug. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Oldfire ***** válasza:
100%
50 évesen kerültem zenekarba először ritmusgitárosként. Előtte pár éve kezdtem gitározni tanulni.16 éves vagy?Akkor mi a kérdés?
2021. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Tanár, olyan gyakorisággal amennyi pénz van rá. Ha havonta egy ötezresed van, akkor egy óra. Ezt le kell egyeztetni. Okos dolog a zenekarozás, erős motivációt ad. Hajrá, csináld, érezd jól magad a zenében. Csak félhangon említem meg, mivel a korod miatt aggódsz, hogy 47 évesen lettem basszusgitáros. Azóta nem tudom már hány bandában játszottam, komoly emberekkel. Most 55 vagyok és kettőben tolom.
2021. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Videó? Én is gyorsan feljöttem, szóval simán.
2021. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Már miért ne tudnál? Olyan hangsúllyal irtad már bocs mintha 60 lennél és nem 16.
2021. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Erre mi nem fogunk tudni válaszolni....15évesen kezdtem el gitározni,most 3O vagyok-elvégeztem a konzit-tanitok gitárt,basszusg,elméletet és szolfézs,jövőre pedig megyek a zeneművészeti egyetemre.....van még kérdés?
2021. szept. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!