Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Átvertek a postán?

Átvertek a postán?

Figyelt kérdés

Ma voltam a postán, egy álló borítékos levelet adtam fel belföldre, az eladó kérdezte, hogy szeretném ha még holnap megkapják a levelet, mondtam persze majd fizettem 570ft-t viszont most néztem a blokkot és csak 2 bélyeget számlázott ki... És nem tudom, hogy most ezek a bélyegek jelentenek valamit vagy csak simán feladta a levelemet velem meg vetetett egy cifra bélyeget.


[link]



2021. aug. 25. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

tehát sürgősségivel kérted?


akkor a posta díjszabásra keress rá, és kiderül.

2021. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem vertek át... a blokkon is 570 ft szerepel, ami az 50-500 grammig az ELSŐBBSÉGI levél díja belföldön... a bélyeg pedig a bérmentesítés igazolása... ebből aztán rengeteg van, az 5 ft-ostól egészen az 1000 ft osig bármi... de miért is vertek volna át???
2021. aug. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vertek át. Súlytól függően én is elörül szoktam fizetni.
2021. aug. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, átvertek!

Vetettek veled 2 bélyeget, ami a feladási díjat fedezi, hogy fel tudd adni a levelet. Szörnyű!! Milyen világban élünk, hogy a feladást a feladó fizeti és bélyeget kell hozzá venni!? Ráadásul álló borítékos levélről van szó.

Viccet félre téve, ilyen egy levél feladás. Lemérik a levelet és a bélyeget fizeted.. ha simán küldöd akkor is.

2021. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Te eddig nem tudtad, hogy a levelet/csomagot csak akkor kézbesítik, ha van rajta bélyeg? Az jelzi, hogy kifizetted a kézbesítési díjat.


Ennek meg persze az ára, száma, stb változhat az elküldendő dolog méreteitől, súlyától, vagy attól hogy milyen gyorsan viszik.

2021. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

elsőbbségi... a sürgősségi az az osztály! :D

Nem vertek át...

Keresd az 570-es számot az alábbiakban! :)


Kivonat a posta díjszabásából:


Levél 50 g-ig, levelezőlap, képes levelezőlap

Elsőbbségi 200Ft

Nem elsőbbségi 145Ft


500 g-ig

Elsőbbségi 570Ft

Nem elsőbbségi 430Ft


2 000 g-ig

Elsőbbségi 1650Ft

Nem elsőbbségi 1310Ft

2021. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy körülbelül ennyit kell fizetni, ott ezért is fizettem ki, csak arra voltam kíváncsi, hogy a blokkon miért ilyen fura 2. János bélyeg van írva és nem az, hogy elsőbbségi.
2021. aug. 26. 20:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert raktak rá pápás bélyeget!
2021. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BlackSword ***** válasza:
73%
Mert elsőbbségi bélyeg csak 1-50 grammig terjedő levelekek bérmentesítésére elegendő, a többi címletet a bélyeg nevével számlázza a gép... 570 ft-ot így a legcélszerűbb, és a legegyszerűbb bérmentesíteni... egyébként kismillió variációban lehet a meglévő címletekkel bérmentesíteni...
2021. aug. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!