Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Árpádina nevet hogy engedhe...

Az Árpádina nevet hogy engedhették anyakönyvezni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 28. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Régebbi találmány, de úgy tűnik, a kutyának sem kell (ez mondjuk érthető)

[link]

2021. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképpen írom, de nem értem, mi miatt nem lehetett volna engedélyezni? Még csak furcsának sem érzem.

Számos „ina” végződésű név van; ezek egy része férfi-, egy része női névből képzett név.


A nevekhez viszonyulás igen változó. Itt, a Gy.k.-n rengeteg kérdés van utónevekről, hogy tetszik-e, több névből melyiket választanád, adnád-e a gyerekednek stb. És ezek közt még nem találtam olyat, amelyikről ne írtak volna sértő véleményt is. Azt meg aztán végképp nem értem, amikor egy névhez emberi tulajdonságokat sorolnak fel; mintha minden olyan nevű azonos, nemegyszer ellenszenves tulajdonságokkal bírna.


A szülők tetszésük, hagyomány alapján - kik, hogyan - választanak utónevet a gyereküknek, aztán ő itt kérdezi, hogy kiskorúként hogyan változtathatja meg, mert utálja, de a szülei nem járulnak hozzá a változtatáshoz.


Vagyunk, akik nem tulajdonítanak jelentőséget a neveknek (név, és kész), és vannak, akiket nagyon foglalkoztat még idegen emberek neve is.

2021. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ősmagyar név, s így szokatlan az "-ina" végződés, amely indoeurópai jellegű.
2023. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!