Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért veri le a mosógép...

Miért veri le a mosógép áramkörét ha megy a mosogép a másik áramkör biztosítékjának cseréje után?

Figyelt kérdés
Több áramkör van nálunk. Egyiken üzemel egy vízmelegítős kézmosó (Delimano) és egy fagyasztószekrény. Ha sokáig engedtem a forró vizet lecsapta a kismegszakítót, így kicseréltem a 10A-eset 16-ra. A többi áramkörben maradt a 10A. Most meg azóta kb. lecsapja a másik áramkörön lévő mosógépet, vagyis elindulás után nem sokal. Közben nem megy a kézmosó. Lehet valami összefüggés? Egyébként cserekor észleltem hogy a biztosítékokat összekötő sín (bemeneti oldal) a kicserélt biztosítónál kicsit meg volt égve (mármint a réz).

2021. szept. 2. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívj egy normális villanyszerelőt az előző helyett.
2021. szept. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valaki meghal, hívj szakembert.

Már a biztosíték cserélye nagyobbra is életveszélyes mutatvány.

2021. szept. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akár ki is gyulladhat a kicserélt biztosítékhoz tartozó vezeték, mert túl van terhelve.
2021. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

első : én magam cseréltem ki villanyszerelo okj van

utolsó : a vezeték réz az egyik áramkör 16-os és ott is ilyen vastag a vezeték

2021. szept. 3. 12:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt a papírt a lottón nyerted, érteni nem értesz hozzá.
2021. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

Talán nincs összefüggés. Én el tudom képzelni, hogy két, egymástól független dologról van szó.

Amúgy én első lépésben nem nagyobb, hanem lassabb működésű kisautomatával próbálkoznék. Már ha a vezeték keresztmetszet nem "gáz" első ránézésre.

2021. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%

Az OKJ-s anyagban is benne van, hogy az automata biztosítékokban kétféle védelem van, két dolgot figyel, két dolog ellen véd:

1.) pillanatnyi áram (zárlat),

2.) a névleges áram fölötti üzemi áram (tartós túlterhelés).

Az elsőnél egy megfelelően méretezett mágneskapcsoló, a másodiknál egy bimetál dolgozik.

Az átfolyós vízmelegítők olyan 2-2,5 kW körüliek, a Delimano-t nincs kedvem most kikeresni. Ez megközelítőleg 10A, ami simán működésbe hozhatja a 10A-es kisautomata túlterhelés elleni védelmét.

Ezt a dolgot a bizti cserével megoldottad, ha a kábel OK.

A mosógépes problémát ehhez hasonlóan próbáld megfejteni.

2021. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ötösnek nem lottón nyertem levizsgaztam te vadbarom. egyébként kiderult hogy a mosógép futocsove ment ki szóval nemigen van összefüggésben. A C karakterisztikaju biztositeknal létezik lassabb kioldasu?
2021. szept. 6. 15:50
 9/12 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

Létezik D-s.

Viszont akkor nálad nincs fönt ÁVK, ha fűtőszál problémára az automata kapcsolt le - érdemes lenne föltenni egyet.

2021. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Lehet valami összefüggés?"

Annyi, hogy a mosógépeknek is kevés szokott lenni a 10 A-es.

2021. szept. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!