Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Traumát szenvedtem volna?

Traumát szenvedtem volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nem is tudom hogy kezdjem...

Arról lenne szó, hogy általános suliban 7/8.osztályban elkezdtek sutyorogni rólam, eleinte nem tudtam miről van szó aztán rájöttem... 2 osztálytársam akikel nem jöttem ki egy fiú és egy lány, elég kellemetlen dolgot hireszteltek rólam.8.vègère elfajult a dolog és már mindenki az iskolában, a tanárok mind tudták, és elég nagy volt a felfordulás.


Most már második évem lesz a középsuliban. És nem tudom elfelejteni. Mai napig attól félek újra megtörténik, nem tudok önmagam lenni mert félek hogy mások is azt fogják rólam gondolni, ami egyáltalán nem is igaz. Ha valaki furcsa fejet vág a közelemben már félek...

Traumát szenvedtem volna?

Mit tegyek hogy elfelejtsem?


2021. szept. 4. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Valld be, elsősorban magadnak, hogy igen, meleg vagy. Nem olyan nagy szégyen az, csak nem kell ereszcsatornán csúszkálni.
2021. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs ilyesmiről szó. Egyèbkent lány vagyok...
2021. szept. 4. 14:51
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Jó, de nehogy további részleteket elárulj, majd inkább tovább találgatunk.
2021. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg. :(

Mai napig szégyenérzeted van miatta. Biztos sokat rágódsz rajta ami olyan, mintha újból átélnéd az egészet.

Majd jönnek a "fordulj ezzel szakemberhez" kommentek de az amit egyedül tudsz tenni, az az hogy elnéző leszel magaddal. Elvégre nem tehettél arról, mit beszélnek rólad a rossz nyelvek. Ilyenkor általában nem is te vagy "fontos", hanem maga a pletyka amin szörnyűlködhet minden kívülálló. Fogják ezt a rossz feltételezést, összevetik a saját értékrendjükkel és vélt megküzdési képességeikkel ("az ő helyében én így és így cselekedtem volna ebben a helyzetben), végül pedig azon élednek, hogy ők milyen kiválóak. Nem rólad szólt, róluk. Pláne azért nem rólad szólt, mert ahogy mondod, alaptalan volt az egész pletyka. Te ott és akkor nem tehettél mást, csak túlélhettél. Most pedig meg kellene bocsátanod magadnak, mert nem szégyen, ha akkor nem tudtad kezelni a helyzetet. A legtöbb ilyenkorú gyerek általában nem tudja egyáltalán, ezt tanárként megsúgom neked. Hogy miért, az most mellékes, a lényeg, hogy ilyenkor kell a tanárnak vagy a szülőnek észrevenni a bajt és elejét venni az elburjánzásának. Neked ezek szerint ilyen segítőd nem volt, magad pedig nem tudtál úrrá lenni a helyzeten amibe önhibádon kívül belecsöppentél. Kár volna tehát azonosítani a mostani önmagadat a 7-8adikos éneddel.

A gyerekekkel, ha van idő, alkalmazok szerepjátékot. Kísérletként te is megpróbálkozhatsz vele. Ennek alapján visszahelyezed magad abba az időszakba és eljátszod, mai fejjel mit mondtál volna annak a két osztálytársadnak aki áskálódott ellened. Szembesítheted őket vele, milyen sérüléseket okoztak neked. Vagy odaképzelsz egy segítőt aki melletted állt volna amikor bántottak vagy rosszul érezted magad. Az "újrakreálom a zuhany alatt a vitát és a samponosüvegek éljeneznek" esete az egész. De több ilyen újrateremtés segíthet feldolgozni az egészet. Idővel úgyse fogod ennyire élesen érezni ezt.

2021. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ahha!? Szoval te voltal!? :))) ... sejtettem :DDD
2021. szept. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fél tőle, hogy újra megtörténik, ami akkor sem történt meg. Aha.
2021. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4/ Köszönöm ezt az értelmes és segítő kommented. Nagyon elgondolkodtató. Igen sajnos senkinek nem tudtam megnyilni és ezt mint magamba fojtottam, mai napig gyötör. De már ideje lenne elfelejtenem csak sajnos nem tudom.

Mègegyszer köszönöm.



5/ Uh egy gyikos troll kérlek kimèlj meg és pörgess tovább. Bye.


6/? Te elolvastad egyáltalán? Vagy ezt most hogyan érted? Mert ez így értelmetlenre sikerült.

2021. szept. 4. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Csak te tudod eldönteni, hogy mekkora sebet hagyott benned. Egyébként meg simán nem kéne érdekelnie, hogy ki mit gondol. Idegenek, és ha a hátad mögött emellé ki is beszélnek, akkor gyávák is. A nap végén csak az számít, hogy te mit gondolsz magadról. Ha azzal meg vagy elégedve, akkor nincs probléma.
2021. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. okt. 7. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!