Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy látták a maszkban ha...

Hogy látták a maszkban ha szemüvegesek vagytok?

Figyelt kérdés
Én messzire nem látok. Se az ortodox, se a katolikus templomban nem látom mit csinál.a pap meg a velem szemben ülő mit csinál szemüveg nélkül.

2021. szept. 9. 18:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Nálunk az ortodox templomba bevezették hogy csak maszkban lehet lenni és ikont is úgy lehet csókolni. Nem volt rajtam maszk vasárnap és a diakonus adott eggyet de haragudott, máskor nem volt baj hogy maszk nélkül voltam mindig. Úgy látszik az új egyházi évvel bevezették a maszkot vagyis szeptembertől.

Én vagy a szemüvegem kell legyen vagy a maszkot mert parasodik be. Akárhogy teszem azt a maszkot a szemüvegem párás lesz minden lélegzet ételek után és semmit nem látok. Ha maszkot veszem le megszólít a diakónus az amvonról mert mostanában elől ülök, ha a szemuveget veszem le még nem látom mikor kell keresztet vetni meg letérdelni meg a pap mit csinál. Eddig nem kellett maszkban lenni a templomban most még az ikonokat is csak maszkban lehet megcsókolni. Meg az ikonokat délután mindig beszorják fertőtlenítő el, ez se volt mióta odajárok. Hülyeség hogy a maszk csokolja nem az ember.

2021. szept. 9. 19:03
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

FFP2-es aszkot hordok. Ennek lényegét nemcsak az erősebb szűrés andja, hanem az erősebb tömítés is: vagyis az arc és a masz közt nem tud ,,szökni'' a levegő, nincsen ,,alászívás'', mivel a maszk peremeén vékony, légmentesen arcrasimuló szilikongumi tömítés van. (Sőt valójában az én jobbik fajta maszkom esetében eleve lágy szilikongumiból van a maszktest is). Ezért 99%-osra szavatolják az általa adott védelmet is.


A kérdéshez ez úgykapcsolódik, hogy épp az erős tömítés miatt a meleg levegő sem szivárog ki belőle kilégzéskor sem, így a szemüveget sem párásítja.

2021. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
FFP3-as maszk sem párásítja a szemüveget
2021. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!