Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen távcsövet válasszak...

Milyen távcsövet válasszak második távcsőnek?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve vettem egy SW 90/900-ast EQ2 mechanikán, alapból meg vagyok vele elégedve, de már kezdem kinőni. Ami a legjobban zavar, hogy a mély-ég obejektumokat nem igazán hozza, például az Andromédánál is csak egy nagyon-nagyon homályos pacát látok.

Szóval eladnám a mostani refraktoromat és vennék egy kicsit nagyobb teljesítményű távcsövet, a keret kb 200.000 ft.

Tudnátok valamit ajánlani? Bolygózásra és mély-égre egyaránt használnám.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. szept. 10. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"mély-ég obejektumokat nem igazán hozza"

Nem tudom, mit jelent a "hozza", de a mélyég objektumokat inkább fotózni szokták, ha részletgazdag képet akarnak látni. Szemmel kukucskálva a legnagyobb, legdrágább refraktorral is egy paca lesz, ennek vannak különféle változatai. Amit képeken látsz, az csak fotón (vagy fotósorozattal) jön elő némi utómunkálattal.

Ha érdekel a dolog, akkor javaslom, hogy asztrofotózáshoz keress teleszkópot és fényképezőgépet.

Infók pl:

[link]

stb...

2021. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilván nem azt várom a távcsőtől, hogy olyan képet kapjak az okulárba nézve, mint amit egy több órás expozícióval készült képen látok, de gondolom azért egy nagyobb átmérőjű távcső kicsit többet mutat a mély-ég objektumokból vizuálisan is.

Nem feltétlenül refraktorban gondolokodok, szóba jöhet egy kicsit nagyobb átmérőjű Newton is, de még nincs sok tapasztalatom, ezért tettem fel a kérdést.

Kicsit zavar a távcső hossza is, a zenit környéki észlelés eléggé kényelmetlen, illetve az EQ2 is gyenge, ezért egy AZ GoTo mechanikában gondolkodok.

Egyelőre nem szeretnék asztrofotózni, talán majd később ha több tapasztalatom lesz, de köszönöm a választ!

2021. szept. 12. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet:

[link]

2021. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!