Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik nagyobb csillagászati...

Melyik nagyobb csillagászati távcsövet válasszam?

Figyelt kérdés

Ezen a kettőn gondolkodom:

120/1000 Skywatcher Refraktor EQ5 vagy,

150/1200 Skywatcher Refraktor EQ5


Mennyivel tud többet a nagyobb, érdemesebb inkább azt venni 300 Euróval többért? Vagy még gyűjtsek hozzá pénzt és vegyek egy még nagyobbat? :-)



2013. dec. 3. 22:42
 1/6 Makoscsiga ***** válasza:
A nagyobb sokkal több fényt gyűjt (1.5x), az nagyon sokat számít. De ekkora átmérőnél a színi hiba akár jelentős is lehet. (nyilván ez nem apo) Ilyen kaliberű távcsöveknél már vannak fotók, ezeket érdemes megnézned, vagy esetleg rajzokat, amik jobban visszaadják a valódi látott képet. Keress interneten review-kat. Ennél nagyobb refraktort szerintem nem érdemes venni.
2013. dec. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szecsői Tibor ***** válasza:

Én is meglepődnék, ha apo volna, bár, ki tudja. Én, ha ennyi pénzt tudnék költeni távcsőre, egy nagyobb, és egyben fényerősebb Newtonban gondolkodnék. Persze nem mindegy, mire szeretnéd használni.

15 centi felett szerintem már csak a Takahashi, meg hasonló cégek gyártanak lencséseket érdemben, de azok már bőven többmilliós tételek.

2013. dec. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Annyiban viszont hajlok a kisebb átmérőjű felé, hogy sokat kell majd cipelnem, mert nagyon fényszennyezett helyen lakok jelenleg. Meg tudnátok mondani mennyi a súlyuk ezeknek nagyjából?

2013. dec. 4. 21:34
 4/6 Szecsői Tibor ***** válasza:

Hát, gyanítom, egy EQ5 azért a súlyokkal, lábbal 10 kg-t nyomhat, a tubus mondjuk 2-3, de biztos találsz specifikációkat a neten.

Viszont egy 15-20 centis Newton tubusa könnyebb lesz szerintem, mivel praktikusan rövidebb.

Pusztán kíváncsiságból: van valami oka, ami miatt a lencsés felé hajlasz?

2013. dec. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel még nincs nagy tapasztalatom a asztronómiában ezért inkább egy egy lencséssel kezdenék, mert azt olvastam kevesebbet kell vele vacakolni. A másik, hogy nekem ezek a távcsövek szimpatikusabbak. :)

Aztán lehet pár év múlva, ha már nagyon belejöttem veszek majd egy Newtont is.

2013. dec. 6. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 120/600-as van meg + AZ-4 állvány.


[link]


Mivel én is mélyegezni szeretek a legjobban, ezért ez a fényerős lencsés távcső számomra ideális választásnak bizonyult. 150x-es nagyításig bolygózni és Hold megfigyelésre is szépen használható. A használata pedig nagyon egyszerű és praktikus, két perc alatt felállítható és szétszedhető.

2013. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!