Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkáltató felmond a Munkaváll...

Munkáltató felmond a Munkavállalónál kicsit másképp.. Tanács?

Figyelt kérdés
1 és 3 hónapja dolgozok gyári munkában. Eleinte 4 műszakba dolgoztam itt ami meglepően könnyebben ment nekem mint ahogy most dolgozok 3 műszakban. Sajnos a több éjszakás műszak és egy családi ok miatt is kiújult egy régebbi betegségem ami eddig enyhe lefolyású volt a pánikbetegség. Ami csak annyiba tett nekem keresztben hogy éjszakás műszakban többször nem tudtam bemenni dolgozni. Több igazolatlan hiányzásom is van. Nem rúgtak ki de viszont kaptam egy üzenetet a sorvezetőmtől, alja lenéző bántó szavakat használt miszerint ő vele ezt nem fogom eljátszani. Ő nem tud a betegségemről a családi gondjaimról csak a sok hiányzásról. Ez az üzenet engem annyira szíven ütött, hogy eldöntöttem nincs más megoldás felmondok azonnali hatállyal. De utána olvastam, hogy ez nem olyan egyszerű mert ha nem dolgozom le az 1 hónap felmondási időt annak törvényszéki következményei is lehetnek. Ok ra tudok hivatkozni, hogy egészség változás történt nálam, így azonnali hatállyal is felmondhatnék de nem biztos, hogy elfogadják. Vagy 2 hétre lebeszélni a felmondási időt amibe éjszakázás nem lesz. Viszont közbe meggondoltam magamat mert állás ügyilegnemtudom hova jelenkezzek milyen munkát szeretnék végezni stb stb.. Ezért arra gondoltam bemegyek dolgozni és megvárom míg kirugnak időhúzásból.. Ötletet és tanácsot szeretnék kérni, hogy az utobbi döntésem nem e hozna maga után szerződsszegés munkaügyi törvényszéki bírosági tárgyalást? Mit tegyek?
2021. szept. 11. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az őszinteség sokat segíthetne.
2021. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem sem volt jó húzás a részedről, hogy eltitkoltad a betegséged. Még mindig változtathatsz ezen, hátha akkor megértőbbek lennének veled. Akár azt is kérhetnéd, hogy ne tegyenek éjszakás műszakba.
2021. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!