Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Berlek egy szobát,de felujitja...

Berlek egy szobát,de felujitjak.. Miközben ott lakom. Ez így rendben van jogilag?

Figyelt kérdés

Nem szóltak róla..

Zavar



2021. szept. 15. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Van rendes szerződésed róla? Ha nincs, akkor bármit megtehetnek. Amúgy a te engedélyed nélkül egyáltalán hogy mentek be a munkások? Jogod van azt engedni be, akit akarsz.
2021. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Zavar, hogy felujitjak a szobadat? :))) Fura vagy.
2021. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fura vagyok?

Lehet, de ezért?

Nem a szobát a lakást...

Hát szerintem ne akkor intézzék ezt amikor Bent lakom... Ne haragudj szerintem ez nem normális + utalom ezt a helyet szóval mindenképpen az a célom hogy el jöjjek és a kauciót kapjam vissza.. + ez is tehat.. Engem nem érdekel milyen modern a lakás vagy a szoba csak tudjak pihenni és ne legyen zajosabb mint kint az utcán.. Amit nem is értek hogy lehet.. Minden hallatszik..

2021. szept. 16. 00:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Van szerződésem.
2021. szept. 16. 00:00
 5/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Ha te bérled az ingatlant, az azt jelenti, hogy te vagy jogosult használni az ingatlant. Elvileg még a tulajdonos sem léphet be az ingatlanba, ha te ezt nem engedélyezed…


De! Van néhány kivétel. Pl. az egyik, hogy a tulajdonosnak joga van ellenőrizni, hogy a bérlő rendeltetésszerűen használja-e az ingatlant. És ami ide vonatkozik, a bérlő köteles tűrni, hogy a tulajdonos elvégezze vagy elvégeztesse az ingatlanon a rendkívüli felújítási munkákat. (A rendeltetésszerű használatból fakadó kisebb javítási, felújítási munkákat – pl. lejött a kilincs, leesett egy csempe, stb… – a bérlő köteles elvégezni.)


> Fura vagyok?


Nem.


> Hát szerintem ne akkor intézzék ezt amikor Bent lakom... Ne haragudj szerintem ez nem normális


Normális-e vagy sem, a dolog lehet jogszerű.


> Nem szóltak róla..


Hogy jogilag a munkások megjelenése előtt mennyi idővel kellene szólni azt nem tudom. Persze nem csak jogból áll a világ, nyilván illett volna jó előtte informálni téged erről.

2021. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg eladásra készítik fel a lakást a felújítással, sok millióval feljebb tolja az árat az ilyen. Készülj fel a szerződésedből, hogy mennyi idővel korábban kell szólniuk, ha költöznöd kell.
2021. szept. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!