Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Új bérleti szerződés nem...

Új bérleti szerződés nem kell? Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, a szerződés úgy szól, hogy június 30-ig tart, tehát 1 évre.


Most lejár, ha maradnék én szeretnék új szerződést kötni, mert nem akarok kötöttségeket, mint pl a határozott idő, illetve leraktam 200000 Ft kauciót is és ugye ebben a szerződésben benne van..


DE viszont...


Kérdezte a tulaj mi a terv,mondtam maradnék, de akkor új szerződést írjunk.


Mondja nem kell semmi. Nem ír. Csak úgy ezzel a szerződéssel lakhatom itt tovább. (ő így gondolja)


Én féltem a kauciót és nem védene semmi.


Munkahely esetén határozatlan időbe lép át a szerződés, na de lakás bérlése esetén is? Nem hiszem.


Mi a véleményetek?


Ragaszkodjak az új szerződéshez?



2021. ápr. 17. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Es ot mi vedi? Ha ellopod a TV-jet akkor mondhatod hogy nem te voltal mert mar lejart a szerzodes es te mar regen nem ott laksz. Ha 1 ev utan maradnal, akkor en mar megadnam a bizalmat.
2021. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amugy szerzodesbe bele szoktak irni hogy 1 ev lejarta utan tovabbra is ervenyes marad hatarozatlan idore amig valaki fel nem mondja. Olvasd csak el :)
2021. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs benne. Elolvastam képzeld el, nem egyszer.


Teljesen üres lakásba költöztem.


Igazából az érdekel engem védjen, mindig jóval előbb fizetek és sose maradtam el, de ő már nyitott be rám csak úgy, használta a kulcsát stb.


Szóval akinek aggódnia kell miatta az én vagyok.


Egyébként fontolgatom a költözést. Csak kérdezem, hogy amennyiben maradnék az normális dolog így...? És a kaucióval ilyenkor mi a franc van?


Biztos nem hagyom neki....

2021. ápr. 17. 15:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Bizalomról ennyit.
2021. ápr. 17. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Írjatok egy Függeléket a mostani szerződéshez:


Függelék a 2019.....-án kötött bérleti szerződéshez, amely XY mint bérbe adó (tulajdonos) és NN mint bérlő között lett megkötve a (címen található) lakás bérbe adásáról, ill. bérbe vételéről, 2020.06.30-ig.

A nevezett szerződés a mai nappal így változik: A 2020.06.30 napig tartó bérlés meghosszabbodik 2023....-ig (vagy határozatlan időre) az eddigi feltételek mellett.

Kelt: ........(hely), dátum. XY (bérbeadó) NN: (bérlő), aláírások

2021. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
2021. ápr. 17. 23:03
 7/8 A kérdező kommentje:

Lassan esedékes a hosszabbítás.



De elgondolkodtam azon,hogy a szerződésem lejár ugye 30-al , tehát a benne lévő dolgok érvénytelenek lesznek, akkor hogy teszünk mellé függelléket? Lejárt szerződéshez?


Illetve a kauciót azt mondja a tulaj ne vegyük a függelékbe.

2021. jún. 19. 08:12
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát nem az a kérdésem hogy előtte egy nappal megcsinálod,akkor nem lejárt ..NEM EZT MONDOM.


Hanem az szerződés megszűnik,lehet ezeket akkor is hosszabbítani függellékkel ?

2021. jún. 19. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!