Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám szépen kiejteni...

Hogyan tudnám szépen kiejteni az r betűt?

Figyelt kérdés
Amikor óvodás voltam, jártam logopédushoz, mert több betűt nem tudtam kiejteni. Az r betű kimondását is gyakoroltuk egy csomószor, de az mai napig nem megy. Még elsőben is jártam logopédushoz, de aztán valahogy nem mentem már. Most nyolcadikos vagyok, és nagyon zavar ez. Utána olvastam még minden, és írták hogy úgy kell kiejteni, hogy a nyelved hegye a szájpadláson van, és megpörgeted. Akárhogy próbálom, nem sikerül, és nem szeretném hogy ez így maradjon.
2021. szept. 15. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
jepa-jetek-mogyojo :)))
2021. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Ez vicces akart lenni?
2021. szept. 15. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok logopédus, de én se tudtam kiskoromban kimondani. Próbáld úgy, hogy odaszorítod a nyelved hegyét a szájpadlásodhoz, mintha T-t akarnál és adagolod a levegőt. Próbáld megpergetni a nyelved vele. tö tö trr tö tö trr...Nem tudom máshogy. Szorítsd oda és próbáld, hátha sikerül. :)
2021. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj jobb logopédushoz és otthon gyakorold naponta többször.
2021. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!