Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Élelmiszermérnökként végezni...

Élelmiszermérnökként végezni egyetemen, vagy OKJ-s vegyész, laboráns vagy hasonlót tanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy dilemmában vagyok...


Első éves vagyok az egyetemen, élelmiszermérnök hallgatóként. Megy az egyetem nagyjából még most, de nem tudom később, hogy leszek ezzel.

Érdekel a kémia is és szívesen tanulom.


A barátommal rengeteget beszélünk erről, hogy érdemes e elvégezni, mert lehet egy vegyész vagy laboráns OKJ-s képzéssel is megkeresném azt a pénzt később, vagy még lehet többet is és hamarabb végeznék vele, ami nem utolsó szempont, mert házat akarunk venni és én ha csúsznék az egyetemmel nem tudnánk beköltözni, mert az ő fizetése kevés arra, hogy mindkettőnket eltartson.


Megéri inkább egy jó OKJ-s képzést elvégezni, mint az egyetemen szenvedni?



2021. szept. 24. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"mert lehet egy vegyész vagy laboráns OKJ-s képzéssel is megkeresném azt a pénzt később"

nem fogod megkeresni ugyanazt a pénzt, ezt most megmondom neked. csináld csak az élelmiszermérnökit, sokkal de sokkal jobban fogsz járni azzal.

2021. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most van egy élelmiszeripari cég ahova bejárok diákmunkára laborba és ott is az élelmiszermérnök végzettségű munkatársam mondta hogy nettó 200ezer Ft-ot keres. És nekem ez ahhoz képest kevésnek tűnik hogy 3 és fél év tanulás (egyetemi szivatások) után ennyit lehet keresni.


Vagy csak én vagyok nagyon "elvarázsolva" a bérezéssel?

2021. szept. 24. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te az egyetemi éveket tényleg csak szívásnak látod, akkor neked lehet, hogy felesleges ott lenni. De élelmiszermérnökivel azért kellő tapasztalattal, szakmai fejlődés után túl lehet jutni a technikusi szinten fizetés tekintetében is. Mert azt a 200 nettót a kollégád valószínűleg olyan munkával keresi, amihez egy laboráns technikusi is elég lenne. És még OKJ-vel is el lehet érni magasabb fizetést vegyiparon belül, szóval nem az az általános, amit a környezetedben látsz.
2021. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. szept. 25. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

"Vagy csak én vagyok nagyon "elvarázsolva" a bérezéssel?"

laboránsként se keresnél többet. sőt. egy okj ezen a területen nem ér sokat

2021. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a különbség az, hogy laboránsként mindig is alkalmazott leszel azaz mindig lesznek feletted emberek. Míg élelmiszermérnökivel lehetsz akár az elején műszak vezető, később termelés vezető akár egy főnök egy gyárban. Nyilván, ha kikerülsz az egyetemről senki sem úgy fogja kezdeni, hogy egy rakat pénzt keres. Valóban az elején lehet meg fog egyezni a laborossal a fizetésed de később már élelmiszermérnökként 500-800ezerig terjedhet majd a havi fizetésed. Én is élelmiszermérnök hallgató vagyok és egy 10 éve végzett élelmiszermérnök mondta ezeket nekem.
2021. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó azért ilyeneket olvasni, csak mert rákerestem, hogy mennyit lehet így keresni és átlagbérnek ilyen nettó 250ezer Ft olvastam
2021. szept. 25. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!