Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhagyatott helyeket nem...

AmiNemÖlMeg kérdése:

Elhagyatott helyeket nem ismertek véletlen? Fotózás céljából.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elhagyatott helyeket keresek nagyrészt fotózás és videózás céljából Bodapest vagy kissebb vonzáskőre is szobajöhet

Nem akarok vacakolni a papírokkal szóval valami nem figyelt hely lenne jó.

Bármi ilyen fajta helyet ismersz azt ne tartsd magadba kőszi.



2021. szept. 29. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Van a facebookon olyan oldal vagy csoport (esetleg mindkettő), hogy Szellemvárosok. Innen nagyon sok ötletet begyűjthetsz, és többnyire elhagyott vagy nem használt gyárak, laktanyák, panelházak, vasútállomások, romos falvak találhatók a képeken. Mások is szoktak menni kirándulni, nézelődni ezekre a helyekre, nem hiszem, hogy többségéhez engedély kellene, vagy egyáltalán nyilvánvaló lenbe, hogy kitől kellene az engedélyt beszerezni.
2021. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kastelyromok is elő szoktak fordulni, bar ezek biztosan magantulajdonban vannak, de nem igazán őriztetik őket, nincs arra penz.
2021. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ha beírod a gugliba, hogy urbex, rengeteg találatot kidob.

Én is szoktam néha keresni ilyen helyeket Budapesten, de lezárt területekre soha nem mászom be. Ezeket általában kívülről fotózom. A Józsefvárosi pályaudvar területére egyszer beosontam, mert a kerítésen volt egy lyuk, ahol simán átfértem. Kb. negyed óra elteltével tűntem csak fel az épp ellenőrzést tartó önkormányzati rendészeknek, de jó fejek voltak és azt mondták, hogy kapok még negyed órát, aztán sipirc! A népszigeti volt Ganz-gyár területét azt hiszem, nem őrzik (legalábbis én pár éve teljesen zavartalanul jártam végig). A Nagyvásártelepen bár van egy nem túl barátságos biztonsági őr, de ha a déli oldalról mész be, nem fog észrevenni. Innen nincs messze a Soroksári úti rendező pályaudvar, amit szintén nem őriznek. Itt pár hete jártam és egész jó képeket lőttem. A csepeli gyártelep (Csepel Művek) is egész jó célpont, itt teljesen legálisan járkálhatsz az épületek közt.

2021. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!