Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nekik sötétben is suli van?

Habosra vert fos kérdése:

Nekik sötétben is suli van?

Figyelt kérdés
Például nézzük Tromsø-t. Nagyjából, fél évig nem megy le náluk a nap, télen pedig nem jön fel. Ilyenkor a gyerekek hogy mennek iskolába? Mármint nyilván hozzá vannak szokva, de csak nem mennek full sötétben, vagy de? És az embereknek mi változik az életükben, ha változik?

2021. okt. 3. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Elég régóta nem befolyásolja a napsütéses órák száma a mindennapi életet, ezért is próbálják kivezetni a téli/nyári időszámítást, hiszen már nem vagyunk arra hagyatkozva, hogy a nappal kell kelni hogy minél hamarabb elkezdd a munkát, és napnyugtára befejezd, különben nem fogsz látni. Mezőgazdaságnál nyilván van szerepe, vagy bármilyen más szabadban végzett munkánál, de egy zárt térben eleve lámpákkal van szabályozva az optimális munkavégzéshez szükséges fény biztosítása.


A sarkköröknél tapasztalható fél év napsütéses és fél év napsütés nélküli jelenség nem olyan, mint nálunk a koromfekete ég éjszaka vagy a déli nap. A nap ilyenkor a horizont fölött és alatt marad, de ha megfigyelted már bármelyik napkeltét vagy napnyugtát, akkor sincs éjsötét amikor a napot már nem látod, valamint nincs éjsötét az előtt, hogy a nap megjelenik a horizonton. A Föld dőlése és napsugarak beesési szöge miatt a nappalok hossza erősen megrövidül. Míg nálunk például egy téli napon reggel 7 és délután 16 óra között van 'nappal', addig pl. Alaszkában ez 10 óra és 15 óra közé esik. De ekkor világos van. Itt van például egy videó, ahol a Napot még a hegyek is kitakarják, de 13:30-kor nincs sötét:

[link]


Ebben a cikkben szintén egy 2-3 napos timelapse látható, és eléggé jól elkülöníthető a nappal és éjszaka:

[link]

2021. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, a második linket elrontottam:

[link]

2021. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Azt tudtam, hogy nincs teljesen sötét, csak azt nem tudtam elképzelni, hogy ott, hogy zajlik az élet.
2021. okt. 3. 17:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!