Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A beteg emberek tényleg gonoszak?

A beteg emberek tényleg gonoszak?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy aki valamilyen fogyatékkal él az gonosz, Pl.: mozgássérült vagy kerekesszékes.

Mert ép testben ép lélek és ez náluk ugye nem teljesül.



2021. okt. 5. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

"Mert ép testben ép lélek és ez náluk ugye nem teljesül."


Gondolom te az a fajta ember vagy, aki szeret olyanokat mondani, hogy a "kivétel erősíti a szabályt", meg "makarenkói pofon" vagy a kedvencem: "halottakról jót vagy semmit"

Ami közös bennük: a bennük megfogalmazott tanács illetve megfigyelés nem helyes, és az eredeti mondás teljes félreértésén alapul.

2021. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
37%
Nem csak sokan közülük féltékenyek arra, hogy az egészségesnek sokkal több sikere lehet :Tanulásban mozgásban szakmában életben
2021. okt. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
96%
Szerintem maga a kerdezo gondolja azt roluk, hogy gonosz. En irtam neki egy levelet mert mozgasserult vagyok. Egyebkent csak a sajat peldambol kiindulva, hogy miert lettem mogorvabb stilusu?! Nos ezaz emberek miatt van mert itt Magyarorszagon szornyu az emberek hozzaallasa a beteg emberekhez. En jol tudom, hogy hiaba vagyunk sokan okosak hiaba van emberfeletti akarat bennunk (mert ugye nekunk azert kell kuzdeni ami masnak meg van es az egeszseges ember nem becsuli meg azt, hogy egeszseges igazan) mi semmik-senkik vagyunk a tarsadalom szemebe ez van. El nem tudjatok kepzelni azt, milyen megalazo sokan orokre betegek es megis 5 evente kell felulvizsgalat hatha valaki szaladni kezd. Raadasul a rokkantnyugdij merteke is.. hat kritikan aluli es mi teljesitunk jobban. Hat en azt latom az emberek mar itt abban lelik oromuket ha beszolnak a masiknak es lealazzak... na emiatt ezaz egyik ok amiert nekunk a nyugati eletmod csak egy alom marad semmi mas.
2021. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
9%
Igen,nagyon sok gonosz és agresszív van köztük. És ami számomra meglepő volt nagyon nagyképűek és pökhendiek is. Sajnos sokat voltam köztük,és ezt tapasztaltam.
2021. okt. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Én mozgássérült vagyok, kerekesszékes és nem érzem gonosznak magam :D nem sajnálom senkitől, ha ő egészséges.

Élem az életem, ezt dobta a gép és ebből kell kihozni a legjobbat.

2021. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem lehet általánosítani. Nekem van 7 kerekesszékes barátnőm, mind jó fejek (persze, nekik is vannak hibáik, hülyeségeik, rossz napjaik, stb, DE KINEK NINCS?). De ismerek mozgás- és látássérült srácot, aki eléggé mufurc. Azt mondják, hogy az ember olyan fogyatékossággal élőként, amilyen épként volt vagy lenne.
2021. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A másik meg az, hogy más, ha valaki beteg, és más az, ha valaki fogyatékossággal él. A betegség pl. egy nátha is, de betegség a rák is. A fogyatékosság viszont azt jelenti, hogy nem úgy működnek a mozgás- az érzék- vagy a kommunikációs szerveid, ahogy az kellene.

Egy kerekesszékes vagy egy vak ember is mondhatja, hogy egészséges vagyok, mint a makk, és egy fizikailag és szellemileg ép ember is mondhatja, hogy jaj, ez az átkozott betegség elkapott engem (lázam van, fáj valamim, stb.).

2021. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 everlight ***** válasza:
100%
Fogyatékos és és tökéletes testű emberek közt is vannak gonosz emberek.
2022. márc. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak, de a kérdés úgy szólt, hogy a fogyatékosok azok-e!?
2022. márc. 5. 08:20
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: csukd be a szemedet, és képzeld azt, hogy nem tudsz járni. Kerekesszékben ülsz, úgy kell menned munkahelyre vagy iskolába. Viszont ahhoz, hogy be tudj jutni az épületbe, lépcsőket kéne megmásznod, mert vagy nincs rámpa, vagy olyan akármi van rámpa gyanánt, ami teljesen alkalmatlan arra, hogy járgányoddal felmenj rajta. Munkatársaid, vagy iskolatársaid tojnak rá nagy ívben, hogy jutsz fel oda. Végül valaki megszán, és felsegít, te megköszönöd, ő meg az arcodba vágja, hogy ezért fizetni szoktak. Hiába segítettél neki másban pl. fordításban vagy programozásban, de ő, csak mert ép és egészséges, felsőbbrendűnek képzeli magát nálad. Nálad nem menne fel a pumpa?
2022. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!