Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem ha észreveszem...

Mit kéne tennem ha észreveszem hogy valaki engem fotóz a telefonjával nyilvános helyen?

Figyelt kérdés
2021. okt. 14. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tömegfelvétel része vagy, nem kell engedélyt kérni.

Ha nem, és ez zavar, akkor odamész, és számonkéred. Ha valóban lefényképezett, akkor kéred, hogy ott előtted törölje a felvétel(eke)t, ha pedig nem együttműködő semmiben, rendőrt hívsz.


Ha nem balek az ember és van valami creepshot appja, akkor úgy is felvételeket lehet csinálni, hogy a képernyőn nem látszik a fényképező alkalmazás, valamint olyan a galériától független mappába vagy felhőbe is lehet képet küldeni, hogy a fényképeket megnyitva nem lesz ott a többi között. Az életben nem bizonyítasz rá semmit, és te leszel hülyének nézve, hogy egy félreértett mozdulat miatt beleálltál valakibe, miközben a telefonján semmi bizonyíték "nincs".

2021. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit fog velük csinálni
2021. okt. 14. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit akar. Értelmezhetetlen ez a kérdés (kérdés? kijelentő mondatot írtál kérdőszavakkal).
2021. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem csomó ember reklamált már, hogy őt ne fotózzam - nagyon sokan olyanok voltak, akiket nem is fotóztam le - és volt aki még úgy sem hitte el, hogy nincs a képeimen, hogy a hátam mögött állt, miközben fényképeztem.


Nem tudhatod, hogy mikor ki mit fotóz. Simán lehet, hogy egy szelfit csinált, vagy bármi mást. És ha mégis lefotóznak nyilvános helyen, akkor mi van?


Ha rendőrt hívsz sem fog történni semmi. A rendőrnek nincs intézkedési joga engedély nélkül készült fényképek miatt. Igazoltatni fogja, rögzíti az adatait és a bíróság kikérheti a rendőrségről az adatait, ha te polgári pert akarsz indítani ellene a képmáshoz fűződő személyiségi jogaid megsértése miatt.

Viszont mivel nem tudod bizonyítani, hogy készült egyáltalán kép rólad, még kevésbé, hogy ez a feltételezett jogsérelem bármilyen kárt is okozott neked, így minden ügyvéd le fog róla beszélni, hogy pert akarj indítani.

jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!