Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lànykèrès előt,megmèrik az...

A lànykèrès előt,megmèrik az ujàt vagy hogy zajlik?illetve lehet e olyan esküvőt tartani ahol csak èn vagyok ott meg a baràtnőm?nem szeretnèm hogy a szüleim is ottlegyenek...elègè ki vagyok ràjuk...

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 11:19
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha esetleg van az ujján gyűrű akkor ha leveszi körbe rajzolod belülről. Ha nem akkor olyan helyről veszed shol utólag ujjra igazítják. Esküvőhöz csak két tanu kell. Bárki lehet
2021. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell a két házasulandó és két tanú, meg egy eskető és az anyakönyvvezető.
2021. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Polgári házassághoz az anyakönyvvezető és a két házasodó fél, valamint két tanú szükséges.
2021. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a tanuk csak alàirjàk a papirt ès ennyi?ugy èrtem azèrt kell a tanu hogy ők làttàk vagy tudják hogy megkèrtem a kezèt...
2021. okt. 17. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A polgári jog nem ismeri a lánykérés fogalmát. Más szóval: nem érdekli a kutyát sem. Házasságkötés van, két tanú jelenlétében.
2021. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kézfogó (lánykérés) más, mint az esküvő (templomi vagy polgári - mindegy, hogy melyik).

A tanu mindig azért van, hogy kézírásával igazolja, amit a házasulandók kimondanak: ismerik egymást, feleségül akarja-e venni a leányt, ill. feleségül akar-e menni a férfihez.

2021. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!