Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a lakàs...

Mit jelent pontosan a lakàs bèrbeadàsa irànti kèrelem?

Figyelt kérdés
Nővèremmel sajnos megromlott a viszonyom. Egy kertes hàzban èlek vele ès hàrom gyermekèvel. Az első gyermeke külön apàtól van ès a màsik kettő megint külön apa. Az utóbbi kèt gyermek apjàt inkàbb nem minősítenèm. Nővèremnek sikerűlt felhalmoznia több mint nyolcmilliós adóssàgot. Pàrjàval kitalàltàk csak úgy tudunk ebből kibújni ha eladjuk a hàzat. Meg lett hìrdetve 11millióèrt. Nővèrem ès pàrja kitalàlta, hogy nővèrem tartozàsàt kell az eladàsból kifizetni teljes egèszèben! Ami marad az fele-fele arànyban a mienk. Èn is albèrletbe megyek ès ők is! Na de a mai napon kerestem egy fontos iratot erre a nővèrem papírjai között a munkahelye felè kitöltött egy bèrbeadàsi kèrelmet! Rajta szerepelek első helyen mint 50%-os tulajdonos valamint a gyermekek neve ès a foglalkoztatàsi helye ès, hogy ott mióta van àllomànyban. Ez mègis pontosan mit jelenthet? Alàíràs nincsen rajta de ez nagyon fontos nekem. Minden segìtsèget szìvesen veszek. Bocsi ha sok lett de muszàly volt leìrnom a törtènetet.

#Kèrelem
2021. okt. 17. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen, hogy kikerested nekem.
2021. okt. 17. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Kinek a tulajdona az a ház?
2021. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fele-fele tulajdon. Ő is 50% ès èn is.
2021. okt. 17. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meggondolták magukat és mégsem eladni, hanem bérbe adni akarják egy jelentkezőnek. Ha mégis eladnák, és a ház a nővéredé és a Tied, akkor ragaszkodj az eladási ár feléhez. Egyébként, mint társtulajdonosnak elővételi jogod van. Ezt aligha tudnád megfizetni (az 50 5-át az árnak), tehát kénytelen leszel beleegyezni az eladásba, de minden áron akarjad a vételár felét, ha kettőtök neve van a tulajdoni lapon fel-fele tulajdonosi hányadban feltüntetve.
2021. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm neked!
2021. okt. 17. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolót még nem olvastam, amikor elküldtem a válaszom (közben át is fogalmaztam, ezért elhúzódott).

Az "50 5 " helyett 50 %-át helyes.

Minden jót!

2021. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!