Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek tobben is észrevet...

Szerintetek tobben is észrevették?

Figyelt kérdés

(Tudom hülyeség, és hogy ezt senki nem fogja tudni megmondani) de a véleményetekre,tippetekre kíváncsi vagyok,


anyukám barna szemu barna haju, nincs olyan hófehér bőre, de nem is barna, olyan kreol, apukám szoke kekszemu, és a fiu tesom is, én visszont fehér bőrű vagyok, nem vagyok olyan fehér mint apukám, vagy a fiú tesom, de olyan színű se mint anyukám, mert tőle világosabb a bőröm, barna haju, barna szemű vagyok,de egyáltalán nem hasonlítok egyikre se, és még viselkedésre se, a tesom ugyanaz mint apukám, belsore is, kinézetre is, barátkozosak, beszelgetosek, anyukám "házi sárkány" a többiek szerint, de szerintem ő se valami visszahuzodo, vagy bármi ilyen, és nem is volt olyan, soha, kis korába se, tenyleg soha, egyik szülöm se, visszont én visszahuzodo vagyok,magamnak való, és mindenki mondja hogy, mintha én nem is az ő lányuk lennék. Gondolom valaki másra hasonlítok a családból, de mégis olyan fura..


2021. okt. 22. 19:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Anyukám szerint is, másra hasonlítok a családbol, kinezetre állítólag unokatesomra, de belsőre akkorse, senkire. Sokan azt mondják hogy anyámra hasonlítok, de ő is mondta hogy, nem, egyáltalán nem hasonlítok anyámra, de sokan kérdezik, hogy kire hasonlítok
2021. okt. 22. 19:39
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Legfeljebb az veheti észre, aki ismeri a teljes családot, ők pedig nyilván tudják, hogy nem az utcán találtak és vittek haza. A kinézetet és személyiséget én nem mosnám össze, mert mindenkinek van egy önálló személyisége, és nem sablonszerűen öröklődik az családon belül.


(Nagyon szép kerek 2 db mondatot sikerült összeraknod, csak normálisan elolvasni és értelmezni nehéz azt. Mert olyan szinten csaponganak a témák és gondolatok benne, mikor mindent le akartál írni 1 darab 9 soros mondatba.)

2021. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Neharagudj. Németországba lakok, itt tanulok első osztály óta, tehát nem tehetek róla, hogy nem tudok helyesen írni.
2021. okt. 22. 19:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg fogalmazni.
2021. okt. 22. 19:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem apukád lenne a biológiai apád, akkor anyukád biztosan nem mondaná, hogy nem hasonlítasz sem rá sem apukádra. Ne adj a szóbeszédre, ne mérgezd ezzel az életed (de alighanem már megtetted egy életre, de hessegesd el).
2021. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Déd szülőkre is hasonlíthatsz. Azokra meg nem emlékszik már senki
2021. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Akkor miért nem a német gyakorkérdéseken írogatod a kérdéseidet?
2021. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tippelhetek?

Péntek van.

2021. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a szülők, de gyakran a felmenők (nagypapa, nagymama, dédik stb.) tulajdonságai is visszaköszönhetnek az utódokban.
2021. okt. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tartom magam ahhoz, amit az #5 alatt írtam, de mint érdekességet megírom:

A feleségem elsősök osztályfőnöke lett egy középiskolában. Adminisztratív munkája közben rájött, hogy az egyik leány vezetékneve nem egyezik azzal, aki a keresztlevelén van beírva apjaként. Talán merő kíváncsiságból, de rákérdezett ennek okára. A leány nagyon meglepődött (ezek szerint nem nézte meg a keresztlevelét) és odahaza rákérdezett ennek okára. Kisült, hogy akit édes szüleinek hitt, azok tkp. a nevelő szülei, akik gyerekotthonból fogadták őt gyereküknek, tehát biológiai szülőként tekintett a nevelőszüleire. Otthon minden tisztázódott, de tudom, hogy a tanulót nagyon érzékenyen érintette a felfedezés, ráadásul tini korában.

Egy másik esetet is hallottam, amikor a tini korú fiatalnak rokonok, (vagy ismerősei) kottyantották el a valóságot, hoyg nevelő szülei vannak. Ugyancsak felborította a fiatal lelki egyensúlyát, de minden rendbe jött.

Tanulság: a pszichológusok szerint is már óvodás korban tudatni kell a gyerekkel, ha nevelő szülei vannak (jobban elfogadja őket, trauma nélkül).


Ha kételyid vannak a szüleid felől, nézd meg a keresztleveled (születési bizonyítványod). Azon rajta van az anya és apja neve is. Ezt legmegbízhatóbban annál az anyakönyvvezetőségnél tudod kikérni, ahol születtél.

2021. okt. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!