Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanácsok túl sok aggódás...

Tanácsok túl sok aggódás ellen? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok valamit tanácsolni a túl sok aggodalom ellen? Rengeteget idegeskedek, konkrétan minden miatt. Még ilyen alap dolgokat is túlreagálok néha, és állandóan a lehető legrosszabb lehetőségeken jár az eszem, a jelennel és a jövővel (pláne) kapcsolatban is.

Esetleg ha tudtok valami "gyógyírt" erre, kérlek írjátok le nekem, előre is nagyon köszönöm az értelmes válaszokat! <3



2021. okt. 24. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A párom is ebben szenved. Nem tudom semmivel se leállítani, a kedves szavaktól kezdve az elfajult, szakítást is felvető vitáig mindennel próbálkoztam már, de nem hagyja abba.
2021. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek én is ilyen voltam és sokáig tartott kimászni belőle.

Én pl. nagyon nehezen viselem az igazságtalanságot. Családi vállalkozásban dolgozom, a sok jó mellett van bőven igazságtalanság is.

Szörnyen tudtak az ilyen dolgok emészteni, mint ügyvédi felszólítás, jogtalan követelőzés, hírrontás stb. Aztán úgy voltam vele, hogy figyeltem a főnököt (nev apum) aki a világ legnyugodtabb embere és megkérdeztem magamtól, hogy ha őt nem izgatja engem miért izgat? Ha ő nem idegeskedik rajta akkor én miért? Ha ő csak nevet rajta én miért akarom legyilkolni a másik oldalt? Hiszen nem is az én problémám. Kevesebb lesz nekem ettől? Rosszabb lesz nekem ettől? Befolyásolja ez nekem bármiben is az életem? NEM! Akkor meg minek gyötrődöm rajta?


Elkezdtem megpróbálni kicsit a másik szemszögéből is nézni a dolgokat és tényleg elengedni mindent ami face to face nem is érint, ezzel párhuzamban pedig minden egyébbel is hasonlóan tenni az élet minden területén.

A legrosszabb eshetőség mindig az, hogy meghalunk, de az meg végleges és már nincs is min aggódni, az már más baja nem a miénk… a többi minden megoldható.


Mára az lett a mottóm, hogy: még a sz.rt is le kell sz.rni aztán majdcsak lesz valahogy, b.zdmeg!

2021. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az már bíztató jel, hogy tudod, mi mindenen aggódsz, mit kell leküzdened. Erre nagyon jó tanácsokat adott a 2. válaszoló, hiszen érintett volt.

Nem annyira, mint Te, kedves Kérdező, de én is inkább a negatív oldalát nézem, hogy mit várhatok, mire készüljek fel. Ha bekövetkezik, felkészültem várom (ha lehet megoldom) és örömérzetem van. Ha csak a jobb végét várnám, akkor sokszor szomorkodhatnék. Nekem így a jó.

2021. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!