Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adható a Forbor név? {...

Emma6 kérdése:

Adható a Forbor név? { lány név }

Figyelt kérdés

Én úgy hallottam, hogy akármilyen nevet lehet adni csak engedélyeztetni kell indokkal.

De nem vagyok ebben biztos.



2021. okt. 26. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan van olyan nyelv, amelyik ezt a szot nevkent hasznalja?
2021. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha engedélyeztetni kell, nem lehet akármilyen nevet adni. Még az engedélyezés is különböző szempontok szerint történik, és nem lehet csak úgy hasraütésszerűen egy kitalált névvel próbálkozni, ha amúgy nincs alapja:

[link]

"Ha az idegen névnek nincs magyar megfelelője, abban az esetben javasoljuk a bejegyzést, ha a név valamely nyelvben, kultúrában, vallásban hiteles módon igazolhatóan névként használatos, jelentése a magyarban nem pejoratív (nem rosszalló hangulatú) és nem sértő. Fontos szempont, hogy a kérvényezett névről egyértelműen el lehessen dönteni, hogy női vagy férfiutónévről van-e szó. "

2021. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a forralt bor rövidítése?
2021. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

énnekem is a forralt bor jut róla eszembe.


Fobóra esetleg talán?<---ezt most fejlesztettem ki, nem tudom, ez mennyire lehet best; vagy Szidónia, Szimonetta, Szibilla, Szilárda, Flóra, Fédra, Fedora/Fedóra, Florentina, Filoména, Debóra, Friderika, Florencia, Florina, Florinetta, Florinella/Florindelda? jó, lehet,írtam pár kacifántosabbat is, amiket még én fejlesztettem ki épp az előbb. :) áh, amúgy még a fobóra sem jó, túl hasonlít a popóra. nem jó, szivatnák vele, de írtam amúgy még szép javasalatokat ide neked Kérdező, tán valamelyik még megfog, hogy szép név mennyire is.

2021. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!