Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabályosan jár el a kereskedő...

Szabályosan jár el a kereskedő (benzinkút), ha érintéses MC kártyával fizetem a tankolást és nem ad banki igazolást, csak nyugtát?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Senki nem ad banki igazolást, csak a bank. Mire gondolsz? Nem is értem.

A nyugta elég. A kassza be van kötve a NAV-hoz, adót csalni így nem tudnak. Neked meg miféle igazolás kellene?

Ha el tudod számolni, akkor számlát kell kérned.

2021. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első mondatom úgy értendő, hogy a bankon kívül. Vagy valamelyik fiókban, vagy online tudsz kérni bankszámlakivonatot netbankon keresztül.
2021. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hm, közben rájöttem mire gondolsz. Nem két szalagot adott? Kártyás fizetéskor automatikusan nyomtatásra kerül mindkettő. Nem adta oda?

Nem tud mit kezdeni vele, ha csak nyugtát adott, miért nem ott szóltál neki? Csak a szemétkupacát növelné.

2021. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy szabálytalan lenne. A COOP, Reál sok boltjában csak akkor nyomtatódik bankterminál bizonylat, ha PIN kódot kér a POS terminál.

A falunkban egy COOP MINI és egy REÁL PONT üzlet van, érintésmentes bankkártyával szoktam fizetni. Csak akkor van bankterminál nyugta, ha 15 ezer Ft feletti összeget kell fizetni (ahhoz kell a PIN kód), illetve, ha PIN megadása nélküli adott összegnyi vagy darabszámú érintésmentes fizetésem gyűlik össze, mert biztonsági okból ilyenkor kéri a PIN kódot.

Ha szabálytalan lenne, csak nem így működtetnék. Nem is tudom, tán 10 év óta így fizetek, ennyi idő alatt csak megbírságolták volna őket, és nyilván változtattak volna.


Sok egyéb helyen pedig egy papírra nyomtatják a két nyugtát, így mindig van, és egyszerre, egyben kapom meg.

2021. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszadást.1/4 anonim és 2/4 anonim: Nem a banktól kapott igazolásra gondolok.(Azt le tudom kérdezni a netbankból, ill.minden pénzmozgásról SMS-t kapok.) Hogy jobban megértsd, arra a fizetést igazoló kis cetlire gondolok, amit a nyugta/blokk mellé kapok, ami tartalmazza a terminál számát, a bankkártya egyes számait, engedélyszámot, stb. Ezt minden kereskedőnél megkapom kérés nélkül is. 3/4 anonim: Természetesen kértem tőle, de arra hivatkozott, hogy érintéses fizetésnél (PIN megadása nélkül) a terminál csak 1 db ilyen igazolást nyomtat, az pedig neki kell.
2021. nov. 1. 09:22
 6/9 A kérdező kommentje:
4/5 anonim:Nekem azt mondta a kutas, ha effektív bedugja a kártyámat a leolvasóba és PIN kódot adok, csak akkor tud 2 db igazolást nyomtatni. 15 ezer alatt tankoltam, így inkább érintéssel fizettem. Az a furcsa, hogy más helyen, pld.Coop, CBA, kisebb elfogadóhelyek, még 1.000 Ft alatti vásárlásnál is kiadják a banki bizonylatot.
2021. nov. 1. 09:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre kértem írásban egy hivatalos állásfoglalást az MNB-től.
2021. nov. 1. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyes! De miért ennyire fontos ez neked?
2021. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8 anonim: Majd én eldöntöm, mi miért fontos nekem. Nem ez a kérdés...
2021. nov. 2. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!